Vrátna (nielen) očami lyžiarov!

Vrátna dolina láka turistov nielen v zime ale aj v lete. Má čo ponúknuť určite v každom ročnom období a rada by som vám predstavila nejaké tie aktivitky a TripyTipy. 😉  


Vrátnu dolinu väčšina z vás pozná ako úžasné lyžiarske stredisko v zime a takisto turistickú destináciu v lete. Mala som tú česť navštíviť ju počas oboch ročných období a poviem vám, vyšantila som sa :D. Okrem toho, že vám ponúka možnosť dobre sa vyblázniť na lyžiach alebo snowboarde, často tu nájdete aj iné voľnočasové aktivitky a špeciálny program, o ktorom sa dozviete vždy viac na webovej stránke lyžiarskeho strediska (tu). Takisto tu nájdete aj cenník, dostupnosť zjazdoviek, rôzne rady a infošky napríklad aj o skipasoch.

Lyžiarske stredisko má výbornú lokalitu v krásnej Malej Fatre. Najvyšším bodom je Chleb (3. najvyšší vrch Malej Fatry), na ktorom sa môžu vyšantiť v zimných mesiacoch skúsení lyžiari a snowboardisti na nedotknutej mäkkej snehovej prikrývke. Túto trať poznáme ako Freeride zónu. Možno ste nevedeli, ale je to najstrmšia zjazdovka na Slovensku.  Ak sa na čiernu zjazdovku na Chlebe necítite, určite vám odporúčam aspoň sa vyviesť lanovkou hore a zažiť na vlastné oči nádheru Malej Fatry! Lokality ako Paseky a Poludňový Grúň ponúkajú zjazdovky aj pre tých menej skúsených. Celkovo stredisko prevádzkuje 14 km zjazdoviek, na ktorých si prídu na svoje adrenalínoví zjazdci, pokročilí aj menej pokročilí lyžiari a takisto aj rodiny s deťmi. Pre deti je tu špeciálny detský areál Kids zone a možnosť sánkovania priamo na kopci.

 

 

Čerešničkou na torte pre tých vytrvalejších je Chata na Grúni, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si krásu okolitej prírody. Vlek vás vyvezie úplne hore a tam vás poteší takýto úžasný výhľad! V lete sa tu môžete aj občerstviť a vyskúšať napr. dobrú kapustnicu alebo plný tanier halušiek. Môžete sa tu vykrochniť na ležadlá a trošku sa poopaľovať, pretože cez letnú sezónu ich tu majú plno.

Vrátna takisto ponúka bezplatné parkovanie rovno pri stredisku, množstvo bufetov a iných stravovacích zariadení a takisto aj toalety takmer na každom rohu. Tým, že je stredisko rozdelené na mnoho zjazdoviek, lyžiari sa roztrúsia na väčšej ploche a vy nemáte pocit, že ste sa ocitli v mravenisku. Samozrejme záleží aj na tom, aký deň si na lyžovanie vyberiete, ale Vrátna je osobne mojím obľúbeným lyžiarskym strediskom.

V blízkosti Vrátnej sa nachádza mnoho hotelov s možnosťou wellnessu ako napríklad v hoteli Rozsutec. Hotel je situovaný v srdci Malej Fatry a počas wellnessu môžete obdivovať všetko naokolo vďaka krásnemu dizajnu veľkých presklených okien. Okrem relaxačného bazénu tu na vás čaká vírivka, fínska, parná bylinková, soľná a combi sauna, ochladzovací bazén, kneippov kúpeľ a masáže. Takisto sa v hoteli nachádza kongresová sála výborná na firemné školenia, konferencie alebo stretnutie s obchodnými partnermi. Viac informácii nájdete TU.

V jarných a letných mesiacoch môžete využiť pekné slnečné počasie na túru napríklad na Chleb, Malý alebo Veľký Rozsutec alebo aj Jánošíkove diery. Terchová je veľmi známa aj sochou Juraja Jánošíka, ktorú vidieť aj z cesty, takže s jej nájdením nebudete mať problém. Dúfam, že môj ďalší TripTip z Terchovej a takisto môj názor vám aspoň trošku priblížil krásy Malej Fatry a teraz už len rozmýšľate, kedy sa vydať do Terchovej na nové dobrodružstvo! 🙂

  1. článok z Terchovej „V Terchovej sa nudiť nebudete!“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.