Keď sa ubytovanie stane zážitkom – Originálny hotel v Štiavnici

Naposledy sme vám dali tip na ubytovanie v Košiciach a dnes si v našej rubrike predstavíme originálny hotel v Banskej Štiavnici.

Keď sme na internete videli fotky z hotela Divná pani, vedeli sme, že pri našej najbližšej návšteve skončíme ubytované práve tu. Milujem netradičné ubytovania, reštaurácie a kaviarne, ktorým nechýba výnimočnosť.

Divná Pani ma na prvý pohľad zaujala svojím zvláštnym dizajnom. Niečo podobné som na Slovensku ešte nevidela, a tak sme sa so sesternicou rozhodli stráviť spoločný dvojdňový pobyt práve na tomto mieste.

originálny hotel Divná Pani
Pri príchode nás milo privítal welcome drink na uvítanie 🙂

Originálny hotel Divná Pani sa nachádza v centre Banskej Štiavnice rovnako ako aj všetky okolité pamiatky. Spočiatku sme ho ani nevedeli nájsť, taký je zašitý medzi ostatnými obchodíkmi v uličke. Už pri vstupe sme zacítili jeho nenahraditeľnú atmosféru. Na recepcii bol veľmi milý personál, ktorý nám zavolal taxík. Ten nás nasmeroval na parkovisko hotela, kde sme nechali svoje auto a zobral nás naspäť na recepciu.


Kaviareň Divná Pani – prvá zastávka

Počas návštevy sme nemohli obísť ani kaviareň Divná Pani, ktorá je súčasťou celého zážitku. Prekvapil nás spôsob vyberania menu, ktoré sme si prečítali na tablete. Náš výlet sme teda odštartovali vynikajúcou Pavlovou tortičkou a šálkou kávy. Ak sa aj neplánujete ubytovať, stačí, keď navštívite kaviareň Divná Pani a okúsite aspoň kúsok z jej podivnosti.


Galéria a hotel – prečo to nespojiť?

Keď prišiel čas ubytovať sa, celé natešené sme sa vybrali obzrieť našu izbu. Už ako sme kráčali hore po schodoch, mohli sme obdivovať zaujímavé obrazy a netradičné sochy.

Samozrejme, to by som nebola ja, keby som si hneď všetko nezdokumentovala. Verte, že som už vtedy v mysli písala tieto riadky 🙂

originálny hotel Divná Pani a jeho dekorácie

Keby nemáme vymyslený program na celý deň, vedela by som na izbe stráviť niekoľko hodín. Len tak sa kochať dizajnom a oddychovať na veľkej manželskej posteli vo voňavých a mäkučkých perinách.

Na oficiálnej stránke som sa neskôr dočítala, že posteľná bielizeň je z kvalitného bieleho atlasu, vankúše i paplóny sú vhodné pre astmatikov, pretože sú šité z hebkého bavlneného saténu, klinicky testované v Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách. Poviem vám, už dlho som sa nevyspala tak doružova! 🙂

Nesmiem zabudnúť spomenúť autorov tohto jedinečného nápadu. Manželia Ivan a Diana Celderovci sa rozhodli vsadiť na svoje kreatívne cítenie a originalitu, ktorá sa napokon vždy osvedčí, ako aj v tomto prípade.

Ako vyzerajú izby?

Hotel Divná Pani reprezentuje 10 netypických ubytovaní v izbách, ktoré pripomínajú skôr galériu a dávajú možnosť, aby sa aj obyčajné prespatie na 1 noc stalo pre vás nezabudnuteľným zážitkom.

Večer si zapnem televízor…to asi nepôjde

Niečo tak moderné ako je televízor tu budete hľadať márne. A úprimne? Ani vám chýbať nebude. Vaším večerným programom budú zaujímavé surrealistické obrazy a dekorácie, z ktorých nespustíte oči.

Tento typ hotela zaručene uchváti skôr umelecké duše. Netreba ho chápať, len vnímať a cítiť. Vďaka dobovo architektonickým skvostom dýcha históriou. Väčšina nábytku je z dreva a čo vás môže prekvapiť sú zaručene zvláštne kombinácie poskladaných kusov nábytku. Dizajnéri využili kompozície zo starých mechanických súčiastok a tak sa nemusíte čudovať, keď nohy stolčeka budú vyzerať trošku inak, ako ste zvyknutí.

Dekorácie, ktoré obohacujú priestor izieb sú starožitnosti získané z trhov na Ecseri bolhapiac za Budapešťou. Predstavujú rôzne štýly a obdobia.

Každá izba alebo apartmán je zariadený odlišne a má osobitnú atmosféru. Mňa osobne najviac zaujala Galeria del Fabrica, ktorá je zariadená v industriálnom štýle. Okrem oceľového schodiska sa tu nachádza aj loftová spálňa, čo znamená, že zažijete spánok na vyvýšenej plošine. My sme boli ubytované v izbe Galeria New Art, ktorá je vyzdobená veľkým obrazom s Mick Jaggerom.


V cene ubytovania sme mali aj raňajky, ktoré sme si mohli vybrať deň predtým z ponuky kaviarne. Je na vás či si chcete ráno posedieť v kaviarni alebo vám ich donesú priamo pred izbu. My sme sa rozhodli pre druhú možnosť, pretože sme si chceli pobyt v našej izbe užiť ešte aspoň o pár minút dlhšie.

Nahliadli sme aj do záhrady na nádvorí. Celé okolie hotela vrátane balkónika, v ktorom si niektorí hostia môžu vychutnať svoje raňajky alebo len tak posedieť je naozaj nádherné a budete sa tu cítiť veľmi príjemne.


Naše hodnotenie

Ubytovanie v hoteli Divná Pani nie je lacnou záležitosťou a za túto jedinečnú návštevu musíte byť pripravený priplatiť si. Ak netúžite minúť toľko peňazí za krátky výlet, odporúčame vám poobzerať sa radšej po iných ubytovaniach.

Pre vášnivých cestovateľov a umelecké duše je originálny hotel Divná Pani správna voľba. V cene nie je len samotný nocľah, ale aj zážitok, s ktorým budete z neho odchádzať.

Vôbec ma neprekvapuje, že takýto originálny hotel vznikol práve v Banskej Štiavnici. Do tohto romantického mesta sa jednoducho hodí a svojím čarom len podčiarkuje celú atmosféru tohto mesta, lebo v Banskej Štiavnici nie je nič obyčajné. Všetko má svoje vlastné čaro. A tak sme sa cítili ako hostia v Divnej Pani. Aj keď sme v hoteli strávili len jednu noc, cítili sme sa špeciálne. A to sa nedá povedať o každom mieste.

Tipy na pamiatky a miesta, ktoré stihnete navštíviť počas 2 dní v Banskej Štiavnici už na blogu nájdete. So Štiavnicou sa však ešte nelúčime. Vidíme sa pri ďalšom článku, v ktorom si ukážeme podniky, ktoré stoja za zmienku.

OTESTUJTE SA! AKO DOBRE POZNÁTE SLOVENSKÉ MESTÁ?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.