Úniková hra vo virtuálnej realite – Toto si s kamarátmi užijete

Ahojte, cestovatelia!

S novým tipom na výlet sme sa vám neozvali pekelne dlho, no návštevu tohto miesta si jednoducho nemôžem nechať iba pre seba 🙂

Myslím, že každý, kto sa nachádza vo viac početnej skupinke kamarátov mi dá za pravdu, keď poviem, že dohodnúť spoločné stretnutie alebo nedajbože výlet je takmer nemožné. No, keď sa vám konečne nejakým zázrakom podarí dohodnúť na určitom dni treba ho využiť naplno.

Úniková hra vo virtuálnej realite – ČOŽE?

Podobná situácia sa mi stala nedávno s mojimi najlepšími kamarátmi. 3 týždne sme plánovali spoločný výlet a presne v deň očakávaného stretnutia nám vyšlo (resp. nevyšlo) to najhoršie možné počasie. Celý deň lialo ako z krhly a my sme si lámali hlavu nad tým, kde nakoniec skončíme. 5 hodín v kaviarni predsa sedieť nemôžeme. Kamoška zo seba zrazu vychrlila, že existuje escape room vo virtuálnej realite. Pozreli sme na ňu nechápavým pohľadom. Klasickú escape room sme už zažili a aj virtuálnu realitu, prečo ich spája dohromady? No nie, nepomýlila sa.

V našej rodnej Žiline nedávno otvorili arénu virtuálnej reality BLACK BLOCK, kde práve toto môžete zažiť.

Ak vás už nudia klasické výlety na bowling, laser game alebo escape room a chcete si výlet spestriť čítajte článok ďalej.


Kde sa nachádza BLACK BLOCK?

BLACK BLOCK je novootvorená aréna virtuálnej reality, ktorá sa nachádza kúsok od centra Žiliny, v Bytčici. Z mesta sa tu dostanete MHD – autobus č. 20 alebo 22 a vystúpite na zastávke „Na Stanicu“. Zo zastávky je to už len kúsok smerom k železničnej trati. Hľadajte veľkú čiernu budovu s červenou strechou. Do Bytčice ide aj vlak (Rajecká Anča). Predtým, ako pôjdete arénu navštíviť si musíte rezervovať termín online na stránke aspoň 24h vopred. V rezervácii zvolíte počet osôb a tiež si vyberiete druh hry. Ak sa dohodnete na poslednú chvíľu (ako aj my) stačí v konkrétny deň zavolať a opýtať sa na aký čas majú ešte voľné.

BLACK BLOCK Žilina
Aréna virtuálnej reality Black Block v Žiline

Čo všetko môžete vo virtuálnej realite zažiť?

VR únikové hry

Aréna BLACK BLOCK ponúka nespočetné množstvo rôznych únikových hier. Sú rozdelené podľa náročnosti na ľahké, stredné, ťažké ale aj podľa počtu osôb. Ak ste fanúšikom hororov môžete sa pokúsiť utiecť z väzenia, domu hrôzy alebo vniknúť do mysle sériového vraha v hre Mind Horror. Naopak ak chcete niečo pohodovejšie, prípadne ak sa arénu chystáte navštíviť s deťmi máte na výber z hier Survival, v ktorej budete bojovať o prežitie alebo utekať zo stratenej pyramídy. Na výber je 17 hier.

Nás na prvý pohľad zaujala hra s názvom Černobyľ. Ak vás aspoň trošku zaujíma, čo sa stalo 26. apríla roku 1986 a túžite navštíviť mesto duchov Pripjať, ale bojíte sa rádioaktivity, nemusíte cestovať ďaleko. Úplne stačí, keď si nasadíte okuliare. Virtuálnou realitou sa presuniete na miesto výbuchu. Nasledujúcich 60 minút sa ocitnete v skutočnom príbehu ľudí, ktorých životy sa počas tejto osudnej noci navždy zmenili. Virtuálna realita je urobená naozaj bravúrne a od personálu sme sa dozvedeli, že ju vymysleli Ukrajinci, ktorí Černobyľ pri tvorení hry reálne navštívili a na základe kresieb a fotiek vytvorili čo najpresnejšiu realitu. Poviem vám, prechádzať sa po týchto miestach bolo mrazivé aj vo virtuálnej realite. Na malý okamih aj zabudnete, že tam nie ste naozaj.


Naša recenzia:

Hra je vymyslená naozaj perfektne. Prvých 10 minút sme trošku tápali, snažili sa prísť na to, čo treba robiť, čo máme hľadať, ako máme dané úlohy riešiť, no po pár pokusoch sme boli vo virtuálnej realite ako doma. Počas hry vzniklo kopec vtipných situácií. Na všetkých úlohách pracujete v tíme. Navzájom sa cez slúchadlá počujete, v samotnej hre sa vidíte. Viete medzi sebou komunikovať, a tak sa aj hádať a kričať na seba. To je jednou z najlepších výhod hry hahahah 😀

Ako hra funguje?

Ako aj v samotnom Černobyle, aj v jeho virtuálnej verzii sa riadite dozimetrom – meračom rádioaktivity. Dám vám teda dobrú radu. Riaďte sa dozimetrom a vždy ho držte pevne v rukách 😀 Nám sa ho darilo dosť často strácať. Hru sme nakoniec prešli za 40 minút a z arény odchádzali so super spomienkami. Navštívili sme miesta pred haváriou a po havárii a pripomenuli si fakty, z ktorých nám naskakovala husia koža.

Pred samotnou hrou vám na začiatku personál ukáže a vysvetlí, čo treba robiť, ako máte držať jednotlivé zariadenia a spustí vám krátku hru, v ktorej si budete môcť vyskúšať, ako sa vo virtuálnej realite pohybovať, až potom vstúpite do vašej hry a začne sa odpočítavať čas.

Cena:

5 osôb – 79€ (15,80€/osoba), celý cenník nájdete tu.

virtuálna realita
vysmiatí po úspešnom zahasení požiaru vo virtuálnej realite 🙂

TOWER TAG – Laser game a paintball vo virtuálnej realite

Ak sa vám zdá úniková hra vo virtuálnej realite ako super nápad, ako ste na tom s laser game či paintballom? V BLACK BLOCK dostanete okrem pištole aj nepriestrelnú vestu, vďaka ktorej budete cítiť každý zásah. No neznie to parádne?

V aréne sa nachádzajú samé zaujímavé prístroje, plošiny, simulátory, na ktorých si môžete vyskúšať fiktívny svet vo virtuálnej realite. Aj, keď je svet fiktívny, vytvorený pomocou modernej technológie, môže sa vám stať, že na tento fakt počas vyhradeného času úplne zabudnete. 

V aréne môžete ešte vyskúšať:

Virtuix Omni

(pohybová hra vo virtuálnej realite)

ARVI ARENA

(strieľačka)

Archer

(lukostreľba)

Huxmanji

(súťažné hry, počas ktorých môžete rozbiť svojich kamarátov :D)

VR Battle Station

(na výber množstvo zážitkov, ktoré si vyskúšate vo virtuálnej realite)

Racing simulátory

(závodné hry na autách alebo motokárach)

VR Flight

(let na drakovi, jazda na horskej dráhe)


Navštíviť arénu virtuálnej reality BLACK BLOCK v Bytčici a konkrétne VR únikovú hru Černobyľ odporúčame každej partii, ktorá, ako my túži zažiť niečo netradičné, urobiť si pekné spomienky a trošku potrápiť mozgové závity.

Ak ste už niečo podobné vyskúšali, podeľte sa s nami o vaše zážitky.

Ak hľadáte inšpiráciu, my jej máme kopec – stačí napísať na náš Trip Plánovač!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.