TripTím

Náš TripTím je tvorený štyrmi mladými ľuďmi pochádzajúcimi z okolia Žiliny, ktorí sú si navzájom celkom odlišní, ale pri tom ich spája jedna spoločná záľuba a tou je CESTOVANIE. Radi poznávame, radi objavujeme, radi prežívame a radi získavame nové skúsenosti. TripTím je rozdelený do dvoch skupín, pre to, aby každá skupina mohla pre vás osobitne odhaľovať nové a zaujímavé miesta. Z niektorých výletov Vám budú recenzie predkladať družstvá osobitne, no a v iných sa môžete tešiť na zážitky celého TripTímu! A teraz sa vám môžeme v skratke predstaviť:

Družstvo M&M

  • Marcela Beliančinová

Marcela, prezývaná Mia, je nenápadné dievča, ktoré už od mala fascinovali výlety s rodičmi obzvlášť do prírody, keďže pochádza z malebnej dedinky obklopenej prírodou s názvom Horný Vadičov. Mimo toho ako mladšia spievala a tancovala v súbore a s radosťou pozrela na svet z konského sedla na potulkách po lúkach a dolinách. Je tiež aj vášnivou čitateľkou kníh najrôznejších žánrov, ale predovšetkým knižnej ságy Harryho Pottera. Toto všetko v nej vzbudilo záujem o poznávanie krajov blízkych aj vzdialených, aby vám mohla prinášať jej najúprimnejšie zážitky a pocity, ako vedúca družstva M&M.

Články autora Mia tu.

 

 

  • Matej Jedlička

Matej je výrečný typ človeka, pochádza z mesta kedysi známom ako perla na rieke Váh, teda zo Žiliny. Toto mesto je obklopené krásnou slovenskou prírodou a tiež je bohaté na množstvo hradov ležiacich v jeho okolí. Kombinácia týchto faktorov ho viedla až k tomu, že sa stal sprievodcom na Budatínskom hrade. Vďaka tomu sa pri jeho recenziách budete môcť tešiť na patričnú dávku histórie v kombinácii s jeho pestrými zážitkami! A síce sa na svet rád pozerá z 32 metrov vysokej veže „svojho“ hradu, oveľa radšej sa však na svet pozerá až doslova z nebeských výšok, keďže je pilotom malých lietadiel. A to pre vás znamená, že sa môžete občas tešiť na pohľady na pamiatky z vtáčej perspektívy.

Články autora Matej tu.

 

 

 

Družstvo MiŠ

  • Zuzana Michalíková

 

 

Zuzana, ktorú všetci familiárne nazývajú Zuzka, je skromné dievča pochádzajúce z dedinky v srdci pohorí Javorníky menom Kolárovice.  Od detstva je jej veľkou záľubou spev vo folklórnom súbore, má rada ľudové tradície a hranie na klavíri. Keďže má vďaka tomu všetkému blízko ku kultúre, tak rada spoznáva rôzne končiny našej podtatranskej krajiny, nezáležiac na tom, či sa jedná o pamiatku, múzeum, atrakciu a neodolá ani prírodným krásam, ktoré ponúka naša krajina. Dúfa, že sa s vami bude môcť podeliť s čo najviac krásami, ako vedúca družstva MiŠ.

Články autora Zuzka tu.

 

  • Petra Šenkárová

Petra, dievča, ktoré sa na svet pozerá z trochu väčšej perspektívy. Presnejšie sa jedná o výhľad zo 6. poschodia z jej panelovej bytovky v Žiline. Peťa je mestské dievča, ktoré sa však nebráni ani styku s vidieckym prostredím, rada spoznáva a navštevuje nové miesta na Slovensku, ale aj v zahraničí. Má rada dobré slovenské jedlá, ale radosť okrem jedenia nachádza aj vo fotografovaní, čo je jej najväčšou záľubou a je tak hlavnou fotografkou nášho TripTímu. Okrem toho, tiež pracuje ako sprievodkyňa na Budatínskom hrade a počas vašej návštevy tohto hradu, vám rada rozpovie zaujímavosti z dejín, ale aj z prítomnosti o tomto múzeu.

Články autora Petra tu.