Indoor aktivity v Prahe – zlým počasím sa výlet nekončí

Ahojte cestovatelia! Po dlhej odmlke sa vám opäť prihováram. Bohužiaľ, školské a pracovné povinnosti v poslednom roku prevážili nad všetkým ostatným, voľného času bolo málo a takisto chuti a motivácie do spisovania svojich zážitkov. Keďže sa nám však „zjesenilo“ a vonku nám už počasie tak nepraje, rozhodla som sa urobiť malý comeback a predstaviť vám tipy na indoor aktivity v Prahe, ktoré môžete navštíviť aj za zlého počasia.

Do Prahy sme sa vybrali s priateľom ešte na začiatku leta okamžite po skúškach. Nešli sme tam takmer so žiadnym plánom, chceli sme náš program nechať na „náhodu“. Ubytovanie sme si samozrejme „bookli“ ešte nejaký čas vopred. Vzhľadom na predošlú pozitívnu skúsenosť sme sa rozhodli pre ubytovanie v hoteli City Inn, ktorý sa nachádza len pár minút chôdze od Hlavního nádraží. Z tohto hotela bola radosť cestovať, nakoľko sa v jeho bezprostrednej blízkosti nachádza stanica metra Náměstí republiky, Masarykovo nádraží a tiež rovnomenná zástavka električiek.

Počasie nám našťastie prialo, a preto sme navštívili aj mnohé pamiatky a vonkajšie atrakcie, no v tomto článku sa zameriam len na tie „indoor“. Kam pôjdeme sme si vybrali nezvyčajným spôsobom – zobrali sme si v hoteli všetky možné aj nemožné propagačné letáčiky, vyberali z nich čo nás zaujímalo a skladali sme si z toho náš program. Kam vás teda v tomto článku vezmem? Tu sú stručne zhrnuté tipy na indoor aktivity v Prahe, ktoré si ale aj postupne rozobereme.

  • Svet medúz,
  • Madame Tussauds Praha,
  • Múzeum Karlovho mosta,
  • Múzeum sexuálnych pomôcok,
  • Reštaurácia Brasileiro.

Svet medúz

Hneď v prvý deň nášho pobytu sme sa vybrali do Sveta medúz, ktorý nás zaujal vďaka svojmu zaujímavému vizuálu. Čo tým myslím? Pri pohľade na fotky to určite pochopíte. Najprv však pár informácií k tomu kde túto atrakciu nájdete a ako sa k nej dostanete. Svet medúz sa nachádza na streche nákupného centra Arkády Pankrác. Metrom sa viete po linke C dostať priamo pred nákupné centrum, stačí vystúpiť v stanici Pankrác. Akonáhle vstúpite do nákupného centra, bannery označujúce smer k Svetu medúz uvidíte všade. Aspoň tak to bolo počas našej návštevy v lete 2022. Cena vstupenky pre dospelú osobu je 260 kč, pre študentov a seniorov 200 kč a pre deti vo veku 2 – 15 rokov je to 170 kč. Tiež je tu možnosť rodinného vstupného. Viac informácií o tejto atrakcií ako aj o cenách rodinného vstupného môžete nájsť priamo na stránke Sveta medúz (klik).

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Madame Tussauds Praha

Múzea voskových figurín Madame Tussauds sú asi pre mnohých známe aspoň z počutia. Ja som mala možnosť jedno navštíviť v Londýne ešte v dávnom roku 2014, a preto ma veľmi potešilo, keď som sa dozvedela, že aj v Prahe možno toto múzeum nájsť. Rozhodli sme sa tam teda vybrať. Nájsť toto múzeum nie je vôbec ťažké. Nachádza sa len 150 metrov od Pražského orloja a jeho vstup je vďaka charakteristickej žiarivej červenej farbe neprehliadnuteľný. Vstupné pre dospelú osobu stojí 250 kč, zľavnené vstupné 170 kč, a samozrejme je tu aj možnosť skupinovej zľavy pre školy či rodinný lístok. Múzeum je rozdelené do niekoľkých sekcií – stredoveká Praha, kultúra, šport, hudba a film. Viac informácií o múzeu ako aj podrobnejší cenník môžete nájsť na ich stránke (klik).

Pozn. autorky: Bohužiaľ, nemyslela som si, že budem z tohto výletu písať článok. Preto je väčšina fotiek z tohto miesta nezverejniteľná na internete, haha. Aspoň sa môžete nechať prekvapiť tým, na koho všetkého tam natrafíte. Pridávam tu však aspoň veľmi skromný výcuc.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Múzeum Karlovho mosta

Do Múzea Karlovho mosta sme sa dostali viacmenej len náhodou. Čo by to bol totiž za výlet do Prahy, keby sme sa nešli plaviť po Vltave. Pôvodne sme zvažovali ísť na šlapadlá, no nakoniec sme sa rozhodli pre vyhliadkovú plavbu s výkladom. V cene tejto plavby bol aj vstup práve do tohto múzea, čo nám prišlo ako výhodný „deal“.  Vstup do múzea je hneď pri Karlovom moste a pod mostom je prístavisko lodiek pre tieto plavby. Cena na plavbu (so vstupom do múzea v cene) bola 440 kč pre dospelého a pre dieťa od 2 do 15 rokov 220 kč. Viac informácií k plavbe samotnej môžete nájsť tu (klik). Prikladám tu pár fotiek ako z plavby tak aj z múzea samotného. Opäť som bohužiaľ veľmi nefotila, no najlepšie je ísť a vidieť na vlastné oči, však? 🙂

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Múzeum sexuálnych pomôcok

Teraz by som rada poprosila všetkých čítateľov pod 18 rokov, aby ste sa posunuli na ďalšiu sekciu, kde vás čaká odporúčanie na skvelý kulinársky zážitok, nakoľko do tohto múzea by vás aj tak nepustili. Toto múzeum sa nachádza len 90 metrov od Pražského orloja a je zašité v jednej z úzkych bočných uličiek. My sme naň natrafili práve tak, že sme touto uličkou prechádzali a všimli si označenie. Povedali sme si, že to môže byť zaujímavé a šli sme.

Múzeum tvorí prízemie a dve poschodia plné tých najrôznejších erotických pomôcok a zážitok to bol naozaj zaujímavý, nakoľko sme sa presvedčili o tom, že naši predkovia boli kreatívni aj v tejto oblasti a vymysleli toho naozaj veľa. Dôkazom je to, že toto múzeum má viac než 320 exponátov. Myslím že nikoho neprekvapí to, že tu sme sa rozhodli nefotiť a fotografie by aj tak boli pre takýto článok trocha nevhodné. Prikladám preto jedinú fotku, ktorú z tohto múzea mám, ktorá vás dúfam pobaví.

 

Reštaurácia Brasileiro U Zelené žáby

Ako poslednú indoor atrakciu v Prahe, ktorú by som vám chcela odporúčiť pre vašu ďalšiu návštevu Prahy je reštaurácia Brasileiro U Zelené žáby. A ak sa práve pýtate či aj reštaurácia môže byť atrakcia tak v tomto prípade je odpoveď áno. Nejde totiž o reštauráciu kde len prídete, sadnete si, vyberiete si z jedálneho lístka, zjete a odídete. Táto reštaurácia funguje formou „zjedz všetko čo dokážeš“, pričom najväčšiu časť ponuky tvoria rôzne druhy mäsa, ktoré vám sú z roštu prinesené priamo k stolu a „PASSADORES DE CARNE“ vám mäso zrežú rovno na tanier. Samozrejme okrem mäsa si môžete nabrať na svoj tanier aj rôzne prílohy, ktorých výber je tiež len na vás a je to v cene všetkého čo zjete. Čo sa dopláca sú nápoje.

Nie som si istá aká je bežná day-to-day situácia v tejto reštaurácií, my sme si však radšej pred návštevou urobili rezerváciu, aby sme sa do reštaurácie s určitosťou dostali. Rezerváciu si môžete urobiť priamo na ich stránke kde môžete tiež nájsť podrobnejšie informácie a tiež cenník (klik). My sme za „zjedz všetko čo dokážeš“ pre dve osoby a extra nápoje zaplatili niečo cez 80 €. To samozrejme nie je úplne málo, no za tento zážitok to stálo a keďže sme vopred vedeli koľko zhruba budeme platiť, šli sme do reštaurácie čo najviac hladní, aby sme túto cenu naplno využili. 😉

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na záver by som vám všetkým chcela poďakovať za prečítanie. Nebol to úplne najkratší článok, no dúfam, že vás tieto tipy na indoor aktivity v Prahe zaujali, a že na ne hodíte očkom pri vašej najbližšej návsteve Prahy. Ak by ste sa chceli dozvedieť o ďalších tipoch na to, čo vidieť v Prahe, tentokrát však viac outdoor, nezabudnite si prečítať aj Zuzkin článok Výlet do Prahy.

Bonus

Pre všetkých čo sa dočítali až na koniec som sa rozhodla ukryť sem jeden špeciálny tip. Nie je to síce indoor aktivita, no nedalo mi nepovedať vám o ňom. Aspoň z toho čo som videla usudzujem, že ide o pražský hot spot pre mladých, ktorí sem chodia tráviť voľný čas. Počuli ste už o Pražskom metronome? Do tejto návštevy Prahy som o ňom netušila ani ja. Toto miesto nás však tak uchvátilo, že sme ho za náš 4-dňový pobyt navštívili hneď dvakrát – raz počas dňa, kedy sme sa šli pozrieť, čo to tam vlastne je. Keď už sme vedeli čo to je, prišlo nám ako veľmi dobrý nápad ísť si na tomto mieste pozrieť západ slnka a nočnú Prahu. Odporúčame všetkými desiatimi. Veď sa pozrite na ten výhľad! A to už je teda naozaj všetko. Majte sa a príjemné cestovanie všetkým!

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.