Na skok do Rajeckých Teplíc

Ahojte!

Pozdravujem všetkých milovníkov relaxu, oddychu a dobrého jedla. Po pár dňoch sa vraciam s novým článkom a čo vám odporúčim dnes? Vybrali sme sa do nádherných Rajeckých Teplíc, mestečka, ktoré sa nachádza len pár minút od Žiliny. Musím sa vám priznať…chodím tu veľmi často. A to prevažne v lete cez prázdniny. Je to jedno z mojich najobľúbenejších miest v okolí Žiliny a hneď vám idem prezradiť prečo 😉

  1. dôvodom je určite prekrásne Labutie jazierko, ktoré sa nachádza len pár metrov od stanice. Človek sa môže okolo jazierka poprechádzať, chvíľu si posedieť na lavičke, oddychovať a rozjímať v kruhu prírody a zvukov vtáčikov. Aspoň podľa mňa je to perfektné miesto na prvé rande <3. Ak je pekné počasie môžete to využiť a prenajať si čln.

výlet do Rajeckých Teplíc

Výlet do Rajeckých Teplíc

2. Nie nadarmo majú Rajecké Teplice prezývku kúpeľné mestečko. Počas cesty k jazierku sa bude pri vás týčiť prekrásny a luxusný Hotel Aphrodite, kde môžete zažiť už spomínaný relax a pohodu v kúpeľoch a saunách. Ak si to váš zdravotný stav žiada – kľudne si môžete objednať aj hodinovú masáž po ktorej sa budete cítiť ako znovuzrodený. Kúpanie v termálnych bazénoch SPA APHRODITE je doslova zážitok. Kúpele som navštívila už 2 – krát a aj napriek celkom vysokej cene (aspoň pre nás študentov) to bol vždy nezabudnuteľný zážitok a niečo iné, nové. Vďaka architektúre sa tam budete cítiť ako v Grécku. Veď uvidíte sami na fotkách.

Spolu s kamarátkou sme si kúpili 2h vstup za 19 € (bez možnosti využitia saunového sveta) a úplne nám to stačilo. Keďže kúpele neobsahujú žiadne atrakcie v podobe tobogánov a iných atrakcií, 2 hodinky boli pre nás úplne postačujúce.

Výlet do Rajeckých Teplíc - Spa Aphrodite
Hotel Aphrodite

Výlet do Rajeckých Teplíc - Spa Aphrodite

3. Po krásnej prechádzke a usilovnom plávaní by určite každý vyhladol a tak mi nedá nespomenúť netradičnú reštauráciu Encián, ktorú sme počas nášho výletu navštívili. Reštaurácia Encián vás nadchne a zaujme už len jej kreatívnym dizajnom a príjemným prostredím. Ako pravé Slovenky sme si objednali tradičné halušky so slaninkou a boli doslova vynikajúce! Výdatný obed sme zapili čerstvou a osviežujúcou limonádou a na tanieri sme nenechali ani omrvinku. S personálom sme boli taktiež veľmi spokojné a nemáme čo vytknúť. Jedlo nás vyšlo do 10 €, čo si myslím, že je primeraná cena na dobrú reštauráciu s kvalitnými zamestnancami.

4. Ak však chcete zvoliť lacnejšiu alternatívu – namiesto kúpeľov SPA Aphrodite môžete navštíviť aj kúpalisko Laura, či Veronika, ktorá sa nachádza v Rajci. No a ak máte vlastnú desiatu a chcete sa len v horúčavách schladiť napríklad zmrzlinou, okolie je plné výborných cukrární a zmrzlinární, ktoré môžete navštíviť.

5. Milovníci histórie a dopravy si pri výlete do Rajeckých Teplíc taktiež prídu na svoje. Hneď ako vystúpite z vlaku môžete zájsť do múzea dopravy plnej zaujímavých expozícií, ktoré potešia nielen deti ale aj ich rodičov. Nachádza sa priamo na železničnej zastávke takže ho určite neminiete.

Múzeum dopravy

 

A ak by vám Rajecké Teplice nestačili, na našom webe vám ponúkame mnoho ďalších tipov na výlet v Žilinskom kraji.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.