Ubytovanie v Košiciach rýchlo a lacno

Náklady na dopravu do Košíc sme vyrátali len na 3,60€ v našom predchádzajúcom článku, no s ubytovaním to až tak ľahké nebude. Napriek tomu tu však pre vás máme zopár užitočných tipov o tom, kde je možné sa v tomto meste ubytovať za výhodné ceny a opäť aspoň nejaké to euro ušetriť.

Raj študentských domovov

Keďže sa v Košiciach nachádza nejedna vysoká škola, mesto samotné je plné ubytovacích zariadení – študentských domovov. Keby ste ich skúsili vyhľadať na internete, určite by ste si všimli, že výsledkov je naozaj mnoho, vzhľadom na počet vysokoškolákov z celého Slovenska, ktorých treba v Košiciach ubytovať.

Niektoré z týchto študentských domovov poskytujú okrem ubytovania pre študentov aj ubytovanie pre bežných návštevníkov mesta. Medzi takéto patria napríklad ŠD Jedlíkova 9, ŠD Urbánkova 2 alebo ŠD Němcovej 1. Výhoda pri ubytovaní v študentskom domove je to, že cena je oproti hotelu výrazne nižšia, no kvalita je na veľmi dobrej úrovni. Teda aspoň v študentskom domove o ktorom sa vám chystať povedať viac, pretože som mala možnosť stráviť v ňom tri dni.

Ako nás hostila Němcová

Ubytovanie v Košiciach, ktoré sme si vybrali my bol ŠD na ulici Boženy Němcovej. Je to internát pre študentov Technickej univerzity v Košiciach, ktorá sa nachádza len asi 5 minút chôdze od študentského domova.

Umiestnenie tohoto internátu je veľmi blízko centra s pravidelne premávajúcimi spojmi MHD. Linka 19 chodí počas bežného dňa každých 20 minút a samotná cesta zo zastávky Technická univerzita na zastávku Staničné námestie trvá necelých 10 minút.

Aj napriek tomu, že budova študentského domova na prvý pohľad zanechala rôzne dojmy, po vstupe dovnútra bolo všetko negatívne okamžite preč vďaka veľmi príjemnému interiéru. Na recepcii sedel veľmi milý pán s ľudským prístupom, ktorý, keďže to bola naša prvá návšteva na tomto mieste, nás bol zaviesť priamo do našej izby a popri tom nám pomohol sa v budove zorientovať. Bývali sme v Bloku C, na ktorý sa vám odporúčam opýtať pri rezervácii, pretože som mala skúsenosť aj s Blokom A, kde mi kvalita prišla o niečo nižšia.

Keďže sme nevedeli čo môžeme od študentského domova očakávať, preventívne sme očakávali to najhoršie – katastrofu. To sa však ani náhodou nevyplnilo. Akonáhle sme sa ocitli v našej izbe, boli sme nadšení. Izba zahŕňala 3 miestnosti – kúpeľňu, jedáleň a spálňu – do ktorých sa dalo dostať z malej predsiene. Spálňa bola veľmi priestranná a okrem postele v nej boli aj 2 skrine, stôl, 2 stoličky a televízor. V kúpeľni sa nachádzala toaleta, sprchový kút, umývadlo a boli nám k dispozícii aj 2 uteráky a 2 osušky. A posledná miestnosť, ktorou bola jedáleň, opäť zahŕňala stôl a 2 stoličky a okrem nich aj chladničku a 2 poháre. Ďalšou, najmä pre mladých ľudí dôležitou vecou bolo Wi-Fi pripojenie. Pri registrácii sme dostali prihlasovacie údaje, ktoré si bohužiaľ prehliadač pri vypnutí Wi-Fi nepamätal a bolo nutné ich všetky písať znova, no aj napriek tejto malej nevýhode Wi-Fi fungovala veľmi dobre a bola rýchla.

Viac než uspokojivé vybavenie izieb nebolo jediné, čo nás prekvapilo. Študentský domov hravo spĺňal aj ďalšie dôležite kritérium, a tým je čistota. Je vidno, že tí čo upratujú tieto izby si naozaj dávajú na svojej práci záležať, nakoľko sa tu nedala nájsť ani smietka a ani jedno zrnko prachu.

A čo cena?

Asi najdôležitejší bod a vec, ktorá všetkých od začiatku zaujíma je cena. Sľúbila som vám, že ušetríte a nebude to inak! Cena izby na jednu noc pre jednu osobu v tomto študentskom raji je 15€ + 1,50€ mestská daň. Upozorňujem však, že táto cena sa vzťahuje na dvojlôžkovú izbu a môže sa odlišovať pri iných typoch izieb.

Izbu sme si rezervovali na stránke, ktorú asi všetci poznáte – www.booking.com. Pokiaľ sú však všetky izby vami žiadaného typu v termíne vašej návštevy plne obsadené, nezúfajte! Stačí zavolať priamo do študentského domova a informovať sa telefonicky, pretože je veľká šanca, že sa pre vás izba ešte nájde.


Sumarizácia

Samozrejme, v Košiciach je aj veľa iných možností na ubytovanie. Nie všetky sú však také lacné ako to, čo som vám v dnešnom článku odporučila. Voľba je však len na vás!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.