Dostanem sa domov (Cez Balkán počas pandémie) – recenzia

Ahojte cestovatelia! Dnes tu mám pre vás ďalšiu knižnú recenziu. Konkrétne vám predstavím knižku, ktorá nesie názov Dostanem sa domov – Cez Balkán počas pandémie. A ako už nadpis napovedá, nepôjde len o obyčajný cestopis! Nezabudnite čítať až do konca, kde na vás čaká o túto knižku súťaž.

K tejto knižke som sa dostala úplnou náhodou, no som naozaj rada, že sa to stalo. Už z jej krátkeho popisu som vycítila, že ma určite svojim dejom zaujme a nemýlila som sa. Svedčí o tom aj to, že som ju mala „zhltnutú“ za dva dni.

Táto knižka, ktorej autorkou je Mária Šándorová, popisuje jej dobrodružnú a nepredvídateľnú cestu domov na Slovensko z gréckeho mesta Kalamata počas pandémie, ktorá posledné mesiace otriasa svetom.

Vďaka knižke sa môžeme dozvedieť, ako vôbec takéto cestovanie počas pandémie vyzeralo a čo Máriu s jej priateľom na ceste stretlo. Približuje nám rôzne obmedzenia, ktoré platili v krajinách, ktorými prechádzali, ako to vyzeralo na hraničných priechodoch a ukazuje, že na túto cestu sa naozaj nedalo vopred pripraviť.

Dostanem sa domov - snímka z cesty

Ďalšou vecou, ktorú Mária svojim čitateľom v tejto knižke ukazuje je, že ľudia sú rôzni a niektorí môžu ale nepomôžu a iní urobia všetko preto, aby využili svoje možnosti na pomoc druhým. Informácie sú doplnené aj o opisy miest, ktorými počas cesty na Slovensko prechádzali.

Čerešničkou na torte tejto knihy bol pre mňa určite autorkin pobyt v štátnej karanténe, ktorý ju vrátil v čase do doby, kedy ona bola študentkou a bývala na internáte. Tu nám ukazuje negatíva ale i pozitíva štátnej karantény a taktiež sa nám tu naskytá opis toho, ako prebieha testovanie.

Dostanem sa domov - štátna karanténa
Štátna karanténa

Celá knižka je plná emócií, ktoré som počas čítania preciťovala spolu s autorkou a v mnohých situáciách mi nabiehali zimomriavky. Ľuďom, ktorí boli počas vypuknutia pandémie doma na Slovensku dáva možnosť aspoň takto nahliadnuť do celého procesu návratu zo zahraničia. Určite ju odporúčam všetkými desiatimi!

Súťaž

S autorkou knižky Dostanem sa domov sme si pre vás pripravili súťaž! Jeden z vás bude mať možnosť ju vyhrať! Zapojiť sa do súťaže môžete na našej Facebookovej stránke alebo Instagrame, kde súťaži bude venovaný samostatný príspevok. Stačí dať na tento príspevok like a do komentára nám napíšte, do ktorej krajiny sa ako prvej vyberiete po pandémii. Taktiež nám môžete zanechať follow na našich sociálnych sieťach, no táto podmienka nie je povinná. Súťaž bude trvať do 14. júla 2020.

súťaž o knihu Dostanem sa domov

Ak sa vám nechce súťažiť a radšej by ste si knižku rovno kúpili, môžete tak urobiť na nasledujúcich odkazoch v podobe tlačenej knihy alebo e-knihy.

A ak vás zaujímajú recenzie na ďalšie knihy s témou cestovania, môžete ich nájsť tu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.