Malé Mexiko v srdci Žiliny

Ahojte cestovatelia! Dnes som sa vám rozhodla ukázať jedno miesto, kam sa môžete ísť najesť, pokiaľ navštevujete ďalšie z našich krásnych slovenských miest, a to mesto je Žilina. Pre náš TripTím je Žilina materinské mesto, a preto sme sa rozhodli vám ho konečne trochu priblížiť. Začneme samozrejme pri jedle, pretože to je najdôležitejšia záležitosť každého výletu!

Burger a hranolky sú vždy dobrá voľba

Ak vás prepadne hlad, no nechcete ísť do klasickej reštaurácie, veľmi dobrým nápadom je dať si hamburger s hranolkami. Je to rýchle, chutné a cena je tiež akceptovateľná. Jediná nevýhoda je, že toto jedlo nepatrí k tým najzdravším, no pokiaľ ho nejete každodenne, nezaškodí občas zhrešiť.

My sme si pre náš obed vybrali podnik Chilteco, ktorý sa nachádza v centre Žiliny, neďaleko od nákupného centra Aupark. Tento podnik je svojim interiérom ladený do mexického štýlu a je tam veľmi príjemná atmosféra. Ich ponuka samozrejme neobsahuje len hamburgery ale napríklad aj burito či hranolky s najrôznejšími druhmi omáčok. Taktiež vám tu ponúknu široký výber fľaškových nápojov, ktoré si po zaplatení môžete sami zobrať z priestoru, ktorý je na ne vyhradený a taktiež je na vás či si vezmete nápoj chladený priamo z chladničky alebo klasický nechladený.

Recyklácia si podmaňuje svet

Za posledné roky si nie len ľudia ale aj reštaurácie začali uvedomovať dôležitosť správneho nakladania s odpadom, ktorého vzniká neuveriteľné množstvo každý deň. Chilteco tiež koná uvedomele, a preto tu majú pre svojich zákazníkov vytvorený takýto recyklačný kútik, kde si po dojedení po sebe roztriedia odpad a taktiež použité vidličky a nožíky.

Tento nápad veľmi chválim, pretože to nie len pomáha prírode, no zároveň to šíri túto peknú myšlienku aj medzi ďalších ľudí a myslím, že veľa ľudí cení takýto prístup.

Miesto pre rôzne príležitosti

Ako som už vyššie spomenula, Chilteco je jedno z miest v Žiline, kde môžete zájsť na rýchly no chutný obed. To však určite nie je jediná možnosť, kedy tam môžete ísť, pretože keď som tam bola ja, bolo to za úplne iným účelom – šli sme osláviť kamarátkine narodeniny, dať si dobré jedlo a porozprávať sa. Vďaka otváracím hodinám podniku je určite možné ísť tu aj na večeru.

Otváracie hodiny

Od nedele do štvrtka 11:00 – 22:00

Piatok a sobota 11:00 – 01:00

Čo sme si dali a spätná väzba

Ako už od začiatku spomínam, a zároveň ako vám aj fotografia vyššie dokazuje, šli sme na burgre a teraz nastal čas ich pre vás zhodnotiť.

,,Pri mojej prvej návšteve som si dala len hranolky bez burgra a pri mojej druhej návšteve som si uvedomila, o čo som prišla, keď som si ho nedala. Dala som si cheeseburger a aj napriek tomu, že keď som ho dojedla som bola úplne plná, stále by som pokojne zjedla ešte jeden.“

Okrem môjho som sa spýtala aj svojich kamarátok na ich názor, no a takto zneli ich odpovede (jedna stručná a druhá naopak, veľmi detailná):

,,Bol chutný, porcia dostatočne veľká, dobre dochutený.“

,,V Chiltecu som bola dvakrát. Mala som burger, ktorý bol úplne lahodný a o tom mäse ani nehovorím. Nie som nejaký odborník na burgre, nemám ich odskúšané kade-tade ale podľa mňa to bolo fakt famózne. Potom ten syr, úplne sa rozplýval na jazyku a za mňa bolo veľké plus šalátová uhorka a nie tá zaváraná. Čiže veľké plus! Omáčka, ktorú sme mali k hranolkám bola s burgrom skvelá kombinácia a taktiež bol podľa mňa dosť veľký na tú cenu, takže super!“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.