Kde všade som (ne)zomrel alebo ako sa cestovanie dokáže zvrtnúť – recenzia

Cestovanie je krásna vášeň, ktorá však mnohokrát vyžaduje hodiny strávené vo vlaku, autobuse alebo aute. Verím, že vy, rovnako ako aj ja, vždy pred dlhou cestou premýšľate, ako si tú cestu skrátiť alebo urýchliť. My vám preto dnes prinášame TripTip, vďaka ktorému vám cesta ubehne ako blesk – stačí chytiť do ruky knihu Kde všade som (ne)zomrel.

Aj napriek tomu, že nie každý človek je nadšenec čítania, kniha, ktorú vám chcem predstaviť určite chytí aj tých, čo si len z času na čas prečítajú športovú rubriku v novinách alebo sem tam nejaké klebety na internete.

Kde všade som (ne)zomrel

Mladý chalan zo Slovenska Peter Popluhár, ktorý je na internete známy aj pod prezývkou PPPeter, je známy najmä pre jeho vychýrené cesty. O to výnimočnejší je v tom, že ho nelákajú mainstreamové destinácie, do ktorých sa za svoj život ide pozrieť takmer každý človek, no tento chalan precestoval mnoho krajín v Afrike či Južnej Amerike, do ktorých sa rozhodnú cestovať len tí najodvážnejší.

Samozrejme, cestovanie do týchto zaujímavých krajín je plné výziev a nepredvídateľných situácii, ktoré sú nie vždy príjemné a mnoho ľudí by sa z nich psychicky zrútilo. Peťo to zvládol a prináša nám svoju prvú (no dúfame, že nie poslednú) knižku.

Dámy a páni, predstavujeme vám knižku Kde všade som (ne)zomrel!

Kde všade som (ne)zomrel

Cena knižky v kníhkupectvách je necelých 11€. Kniha272 strán a je viazaná v pevnej väzbe. Aj napriek hrozivo vyzerajúcemu číslu pri počte strán, kniha sa číta veľmi rýchlo, jej obsah je pútavý a ani nebudete vedieť a ocitnete sa na konci. Všetky príbehy sú podávané veľmi vtipnou formou, aj napriek faktu, že autor sa počas ich prežívania určite nesmial. Okrem pútavých príbehov je kniha plná originálnych a kreatívnych ilustrácii, ktoré pekne dopĺňajú všetky príbehy.

Príbehy samotné sú rôzne. Opisujú veľkú škálu udalostí, počínajúc stretnutiami s otravnými obchodníkmi, ktorí by predali aj svoju dušu až po veľmi nepríjemné choroby a obavy o vlastný život. No nebudem viac prezrádzať. Zvyšok si už musíte prečítať sami! Táto knižka nie len že urýchli vašu cestu, no ešte vás svojim obsahom na cestovanie navnadí. Alebo vás vydesí natoľko, že už nikdy nevyleziete z domu. No určite si zaslúži šancu! Odo mňa získava 5 hviezdičiek.

A pokiaľ ste fakt odporca čítania, no aj napriek tomu chcete počuť niečo o Peťovom cestovaní, môžete ho nájsť aj na platforme Youtube pod menom PPPíter.

A pokiaľ vás knihy s cestovateľským motívom chytili, nezabudnite si pozrieť aj náš ďalší článok, v ktorom vám predstavujeme knihy od Billy Brysona!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.