Zažite život zvierat úplne zblízka v Zoo Kontakt!

Zdravím všetkých vášnivých cestovateľov, dobrodruhov, ale predovšetkým milovníkov zvierat! Prečo spomínam zvieratká? V dnešnom článku by som vám rada zhrnula moje pocity a zážitky z návštevy populárnej zoologickej záhradyZoo Kontakt nachádzajúcej sa v krásnom slovenskom meste – Liptovskom Mikuláši. Avšak, ešte predtým ako začnem, vám sem spíšem všetky potrebné informácie týkajúce sa cesty tam a späť, ktoré by vám mohli pomôcť.

Samozrejme, najlepší dopravný prostriedok akým sa dostať do kontaktnej zoo je – auto. Ale ak niektorí z vás takúto možnosť nemajú, dopraviť sa dá úplne v poriadku aj vlakom. Stačí ak docestujete do Liptovského Mikuláša. Ja spolu so svojimi priateľmi sme cestovali vlakom zo Žiliny. Vlakové spojenie je bez prestupu, čo je výborné.

Menší problém nastal až keď sme sa ocitli na vlakovej stanici v Liptovskom Mikuláši. Zoo Kontakt je od vlakovej stanice vzdialená 3 km. Dá sa tam dostať prímestskými linkami smerom na Liptovský Trnovec alebo do Liptovskej Ondrašovej. A kedže predpokladám, že väčšina z vás plánuje tento výlet uskutočniť v lete, počas letnej sezóny premáva autobus s číslom 13.

Avšak, ten nechodí úplne pravidelne a navyše nám nesedel s časom príchodu nášho vlaku. A tak sme ostali na vlakovej stanici a rozmýšľali nad riešením. Ísť pešo alebo si zavolať taxík? My sme nakoniec zvolili druhú alternatívu, ktorú by som vám aj chcela odporučiť. Taxíkom sme išli približne 8 minút. Bola to naozaj krátka vzdialenosť a za cestu sme platili rovných 5 €. Pešo by nám to trvalo zhruba pol hodinu a pri horúcich letných teplotách sa nám naozaj nechcelo toľko šľapať. Ak sa vyberiete ako partia, taxík si môžete rozpočítať a výjde vás to ešte lacnejšie. My sme využili služby TAXI Liptov a City Taxi Liptovský Mikuláš.

Od cesty prejdime už k samotnej zoo. Za vstup sme platili 7 € a ak sa na výlet vyberiete aj s malými detičkami – deti do 1 roka majú vstup zdarma.

Celý výlet hodnotím len pozitívne. Sama som už navštívila veľké množstvo zoologických záhrad v rôznych mestách a krajinách, ale nikde som nezažila priamy kontakt so zvieratkami.

Veľmi by som chcela vyzdvihnúť najmä zamestnancov. Všetci boli neskutočne milí, ochotní, láskaví ku zvieratám a naozaj dávali pozor aby sa počas dňa nepreťažili. Ak videli, že potrebujú oddych od ľudí tak nás k nim do klietky jednoducho nepustili, čo uznávam. Aspoň podľa môjho skromného názoru zvieratká vyzerali byť spokojné a napapané.

Všimla som si, že počas letných prázdnin tam pracuje veľa stredoškolákov, ktorý sa naozaj snažili poskytnúť zaujímavé informácie o danom zvieratku a spôsobu ich opatery.

Najväčším zážitkom bolo pre mňa držanie papagájov. Spočiatku som sa aj bála, pretože som ešte nič podobné v živote nezažila, ale bol to zaujímavý pocit. Papagáje mi pristáli na hlave, kde si urobili hniezdo z mojich vlasov 😀 😀 Potom sme ich mohli aj nakŕmiť malými piškótkami. Taktiež sme sa boli pozrieť napríklad aj na medvedíkov a levíkov. Jediná vec, čo vás môže odradiť sú dlhé rady ľudí čakajúcich na to aby sa dostali do vnútra. Ale s tým sa nedá nič robiť. Ak je krásny a slnečný deň, veľa rodín zamieri práve sem. A nielen rodiny. Zoo Kontakt je miesto, kde dospelí ľudia, ale aj tínedžeri odchádzajú s nezabudnuteľnými zážitkami.

zoo kontakt

Ak sa vám už míňajú nápady a neviete aké ďalšie miesto navštíviť, určite nabudúce zamierte práve do Liptovského Mikuláša. Veľkým plusom je práve lokalita. Ak sa po dlhej ceste chcete osviežiť môžte skočiť aj do jedného z najväčších aquparkov na Slovensku – Tatralandia.

Taktiež vám pripomínam, že v Liptov Aréne sa momentálne nachádza prekrásna expozícia živých motýľov s názvom – Motýlia záhrada, ktorú sa určite oplatí navštíviť. Všetky tieto 3 atrakcie sú vzdialené od seba len pár krokov. Dajú sa dokonale spojiť a tým si môžete užiť celodenný výlet so svojimi najbližšími.

zoo kontakt

Liptovský Mikuláš vám okrem Zoo Kontakt ponúka aj mnoho iných miest ako napríklad Galéria Ilusia, Múzeum Janka Kráľa či Jánošíkovu mučiareň. O všetkých týchto miestach si tiež môžete prečítať na našom webe.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.