Tie najlepšie burgre a horúca čokoláda jedine v Liptovskom Mikuláši!

Ahojte!

Dnešný článok poteší hlavne ľudí, ktorí milujú jedlo (aspoň tak ako ja), radi skúšajú nové delikatesy a testujú svoje chuťové poháriky. V tomto článku vám predstavím dva skvelé podniky, CaffeeIn a Restart Burger, ktoré sme navštívili počas našej návštevy v Liptovskom Mikuláši. 

Ako prvé by som vám chcela odporučiť kaviareň s názvom CaffeeIn coffee&wine do ktorej sme zamierili ihneď po návšteve galérie Ilusia. Veľkým pozitívom je fakt, že sa kaviareň nachádza hneď vedľa galérie optických ilúzií. Po zábavnej hodinke strávenej fotením pri atrakciách si teda môžete vychutnať šálku čaju alebo v zime častokrát padne na úžitok aj lahodná horúca čokoláda. My sme túto možnosť využili a namiesto toho aby sme po meste hľadali ďalšie kaviarne sme zamierili priamo do CaffeeIn!

Každý člen nášho TripTímu si objednal niečo iné aby sme si na koniec mohli povedať naše dojmy a zhrnúť, že sme ochutnali väčšiu časť menu, ktoré táto kaviareň ponúka. Matej s Miou vyskúšali horúcu čokoládu, ktorá bola podľa ich slov priam božská. Zuzka si objednala tradičné coffee latte a ja som vyskúšala novinku o ktorej som predtým ešte nepočula. Je ňou práve horúca limonáda. Bola som naozaj prekvapená. Ak práve nemáte chuť na klasický ovocný čaj, kľudne vyskúšajte túto alternatívu. Horúca limonáda vás zahreje počas mrazivých dní a chuťou mi pripomína horúce jabĺčko. Zaujímavú chuť doplnila aj škorica a kúsky ovocia. Naša objednávka nás presvedčila, že sme vybrali skutočne výbornú kaviareň a pri ďalšej návšteve tohto mesta sem ešte určite zavítame!

Veľmi sa mi páčilo zariadenie kaviarne. Pre mňa ako milovníčku fotografovania je dôležité aby podnik, ktorý navštívim bol zariadený pekne a útulne. Popri popíjaní kávy, či už spomínanej limonády sa chcem cítiť pohodlne. Taktiež mám veľmi rada, keď je kaviareň vyzdobená sezónnou dekoráciou. V CaffeeIn určite nechýbala. Celú atmosféru dotvárali roztomilé dekorácie v podobe vianočného sobíka a Santa Clausa.

No a keď sa roztopí sneh a mrazivé teploty pominú, sadnúť si budete môcť aj na terase.

Na záver by som ešte chcela podotknúť, že CaffeeIn je nefajčiarska kaviareň, ktorá ponúka jednu z tých najkvalitnejších káv značky Hausbrandt, kvalitné značky Slovenských vín a chutné tortičky. Zaujímavosťou kaviarne je to, že sa snaží pravidelne organizovať rôzne koncerty. V roku 2015 tu vystupoval napríklad súťažiaci zo slovenského X – factoru Matěj Vávra, o rok neskôr Barbora Hazuchová a v roku 2018 si návštevníci CaffeeIn mohli užiť vianočnú párty s dj pablik!

Na záver opäť prikladám hodnotenie:

pozitíva:

  • prijateľné ceny
  • zaujímavá ponuka horúcich limonád
  • terasa
  • podujatia, ktoré spríjemnia posedenie s priateľmi

Restart Burger - pohľad zvonku

Chutný burger - Restart Burger

Napriek tomu, že kávička bola vynikájuca naše hladné žalúdky nezasýtila a potrebovali sme nájsť podnik, kde by sme sa poriadne najedli za prijateľnú sumu. Deň predtým som na internete našla veľmi pozitívne hodnotenia na reštauráciu s názvom Restart Burger. Ako milovníčku burgerov ma okamžite zaujala. Svojim cestovateľským parťákom som oznámila, že na obed pôjdeme rozhodne sem! Recenzie na internete od spokojných zákazníkov neklamali – aj my sme okúsili, že burgre v Restarte sú tie najlepšie v Liptovskom Mikuláši (nebojím sa povedať, že aj na Slovensku …ale o tom neskôr).

Každý z nás si opäť objednal niečo úplne odlišné aby sme jednotlivé chute mohli navzájom porovnať a tak mať lepší prehľad. Ja som vyskúšala jeden z najobľúbenejších burgerov, ktoré v tejto reštaurácii ponúkajú – NY Burger, no veľmi dlho som váhala aj nad Restart Burgerom, ktorý vyzeral tiež neodolateľne. Zuzka zvolila Classic Burger a Matej s Miou si objednali zaujímavý Crispy Burger s kuracím mäsom v špeciálnej chrumkavej strúhanke! Ku každému burgeru sme dostali aj na tenko nakrájané opečené americké zemiačiky namiesto klasických hranolčenkov, čo nás milo prekvapilo. Vo väčšine reštaurácii sa totiž ku klasickému burgeru podáva ako príloha šalát alebo hranolky. Pre mňa ako nie veľkú milovníčku hranolčekov táto druhá varianta potešila omnoho viac.

Ceny burgerov sa pohybujú v rozmedzí od 6,25 – 8,75 €. Možno sa niektorým z vás zdá cena privysoká, ale myslím si, že je úplne primeraná. Čo sa týka burgrov tieto ceny sú úplne bežné v porovnaní s ostatnými reštauráciami.

Chutný obed v Liptovskom Mikuláši - Restart Burger
Štastná a hladná Zuzka pripravená okoštovať svoj burger 🙂

Nedá mi nepochváliť  milí a veselí personál Restart Burger čím docielili to, že sme sa v ich reštaurácii cítili naozaj dobre. Restart Burger funguje od roku 2013 a má dokonca už tri prevádzky. Prvou bola prevádzka v Poprade. Neskôr začali fungovať aj tu v Liptovskom Mikuláši a v máji 2015 pribudla na východe Slovenska v Košiciach. Každá prevádzka je niečím špecifická a iná od ostatných. Napríklad Poprad je dlhoročná stálica na popradskej gastronomickej scéne. Liptovský Mikuláš je špecifický tým, že je dosť sezónny (v zime a v lete majú mnoho turistov). V lete sa dokonca kapacita rozširuje o krásnu letnú terasu, kde si pod svetlom lámp môžu návštevníci vychutnávať jedlo počas teplých letných večerov. Prevádzka v Košiciach je najmladšia a jej hlavným špecifikom je, že má až 2 poschodia, čiže má veľkú kapacitu na sedenie. Veľkou špecialitou sú hlavne burgre na ktoré sa zameriavajú, ale taktiež nám boli odporúčané rebierka, ktoré ešte musíme ochutnať. V ponuke taktiež nemôžu chýbať ani veggie burgre.

Počas návštevy sme sa dokonca dozvedeli aj niečo z histórie vzniku tohto výnimočného podniku. Zakladatelia Restart Burger sú dvaja bratia, ktorí sa zobrali do Španielska. Tam nabrali inšpiráciu, skúsenosti a po návrate na rodné Slovensko založili túto reštauráciu. Ak stále vaháte nad tým, či Restart Burger stojí za návštevu, nasledujúca informácia vás určite presvedčí! Kuchári si v tomto výnimočnom podniku vytvárajú dokonca aj vlastné dressigny! Ľudia reštauráciu navštevujú prevažne večer a dokáže sa tu zmestiť približne 70 ľudí. Ak nechcete riskovať to, že si nenájdete žiadne miesto, nezabudnite si zariadiť rezerváciu vopred telefonicky alebo na internetovej stránke https://www.restartburger.com/sk/

Interiér Restart Burger Restart Burger - interiér

Hodnotenie Restart Burger:

  • najlepší burger v meste
  • vlastné dressigny
  • milí personál
  • krásne zariadenie

Naozaj neviem nájsť ani jednu chybičku, čo sa stáva málokedy. Čo dodať. Liptovský Mikuláš nás milo prekvapil a to nielen svojou históriou a zaujímavými atrakciami, ale aj chutnými reštauráciami a kaviarňami. 

Restart BurgerNa záver by som sa chcela veľmi pekne poďakovať manažérke prevádzky Michaele Bendovej za jej čas a prezradenie zaujímavých informácií, ktoré som mohla v tomto článku použiť a tak ich zdielať aj s vami, našimi čitateľmi. 

A teraz je rad na vás milí čitatelia… Boli ste už v Liptovskom Mikuláši a ak áno navštívili ste tieto dva podniky? Ako sa vám tu páčilo? Nezabudnite nás v komentári oboznámiť aj s vašimi obľúbenými reštauráciami v okolí.

A keď už budete na Liptove, nezabudnite sa ísť pozrieť do skvelej galérie Ilusia či múzea Janka Kráľa a Jánošíkovej mučiarne!

Zatiaľ ahoj!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.