Rozprávková Tricklandia

Spoznávanie miest, návšteva pamiatok či turistika v horách. To všetko sú skvelé nápady na výlety pre o niečo starších cestovateľov. No ak hľadáte miesto, ktoré okrem toho, že zaujme dospelých, bude zároveň vhodné a nenáročné aj pre deti, tu ste na správnom mieste! Víta vás Tricklandia!

TEŽkou do Smokovca

Aby sme sa dostali do našej cieľovej destinácie, najjednoduchšie je ísť rýchlikom trasy Bratislava – Košice a vystúpiť v stanici Poprad – Tatry. Keď sa ocitneme v tejto stanici, prichádza o niečo zložitejšia časť. Aby sme sa dostali do Starého Smokovca, nebude nám stačiť klasický lístok aký poznáme z bežných vlakov. Táto oblasť totiž spadá do Tatranských elektrických železníc (TEŽ), kde platí samoobslužný výpravný systém. Do vlaku je preto treba nastúpiť so zakúpeným cestovným lístkom, ktorý sa podobne ako napríklad v MHD, po nastúpení do vlaku označí. Lístok sa dá zakúpiť na stanici a ceny jednorázových lístkov sú nasledovné:

Pásmo Vzdialenosť Obyčajné cestovné Zľavnené cestovné
1. 0 – 2 km 0,50 € 0,25 €
2. 3 – 6 km 1 € 0,50 €
3. 7 – 19 km 1,50 € 0,75 €
4. 20 – 34 km 2 € 1 €

Kúpa listkov

Keďže Tricklandia chce maximalizovať zážitok, ktorý vám z návštevy ostane, treba si na ich stránke vopred zabookovať vstup, ktorý sa viaže na konkrétny deň a čas. Počet miest na vstup je obmedzený práve preto, aby sa každý mohol odfotiť bez toho, aby za ním stál rad ďalších nedočkavcov.

Cena pre dospelých je 9€, pre študentov 8€ a pre deti od 4 do 15 rokov stojí vstup 6€. Deti do 4 rokov majú vstup zdarma. Existujú však aj iné varianty, akými sú napríklad rodinné lístky alebo skupinové zľavy. Podrobný cenník môžete nájsť na www.tricklandia.sk. Lístky sa rezervujú na meno, preto sa pri príchode stačí nahlásiť na pokladni, kde vám budú vydané lístky a vy za ne zaplatíte.

Ako v rozprávke

Po zaplatení dostanete na ruku čip, prostredníctvom ktorého prejdete cez turnikety. Za turniketmi je vám k dispozícii malá „šatňa“, kde si môžete odložiť bundy a musíte vyzuť topánky. Následne vám už nič nebráni v tom, začať vašu výpravu po jednotlivých očných klamoch.

Tricklandia vám ponúka veľa rôznych motívov. Niektoré sú založené na ilúziách, iné sú tam, aby ste sa zabavili a samozrejme v dnešnej instagramovej dobe tam nájdete aj mnoho fotogenických motívov, ktoré vás prosia o to, aby ste ich ukázali celému svetu.

Okrem Ježibaby, vytekajúceho obrazu alebo miestnosti, ktorá absolútne rozhodí vašu výšku je tu napríklad aj nekonečná knižnica, ktorá poteší nejedného knihomoľa alebo najrôznejšie motívy zo slovenských povestí.

A okrem všetkých týchto už vyššie zobrazených motívov tu na vás čaká aj veľké zrkadlové bludisko, v ktorom si treba naozaj dávať pozor, aby ste sa nezranili, alebo aby vás niekto iný nevyľakal.

Na záver už stačí len dodať, že či ste dieťa alebo dospelák, toto miesto uchváti každú vekovú kategóriu a každý si tu nájde niečo jeho srdcu blízke. Mimo toho, blíži sa pomaly zima, čo znamená, že na výlety po vonku na chvíľu nebude čas. Ak však aj napriek zime nechcete len tak sedieť doma, Tricklandia je tu pre vás!

Ak vás zaujal koncept tejto galérie, určite odporúčame navštíviť aj Galériu Ilusia, ktorá sa nachádza v Liptovskom Mikuláši a tiež sme ju pre vás boli obzrieť!

4 komentáre

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.