Interview s Veronikou a Karolom (SheMakesMeTravel)

On je IT-čkár a ona novinárka.
On má rád domov, pohodlie, box, šach a unix.
Nenávidí cestovanie, junk food a cudzie postele.
Ona má rada dobrodružstvo a akčné výlety.
Nevadí jej diskomfort. Málo spí a veľa rozpráva.

Tak takto sa opísali Veronika a Karol – vášnivá cestovateľka a zanietený pecivál. Môže takýto vzťah fungovať? Dokážu sa vôbec na niečom zhodnúť? Spraviť kompromis pre toho druhého? Ona väčšinou píše praktické články plné informácií a tipov z precestovaných destinácií. On vás zas pobaví svojím jedinečným denníkom, kde s vtipom a iróniou opisuje všetky útrapy, ktoré ako nedobrovoľný cestovateľ prežíva. V interview sa dozviete odpovede na otázky spomenuté vyššie a k tomu vás ešte čaká jedno špeci prekvapko! 😀 Tak šup šup čítať! 🙂


TripyTipy: Koho ako prvého napadla myšlienka založiť si cestovateľský blog?

Veronika&Karol: S prvou myšlienkou založiť blog prišiel, prekvapivo, Karol. Môj pôvodný nápad bol vydať z Karolových zápiskov knihu, ale nakoniec sme sa obaja zhodli na blogu.

TripyTipy: Vieme, že Karol cestovanie veľmi nemusí. Avšak, nezmenil sa jeho názor aspoň trošku po tom ako spoznal teba Veronika?

Veronika&Karol: My sme sa spoznali ešte predtým, ako sme začali cestovať. Keď sme sa dali dokopy, ja som bola študentka na dennom štúdiu a popri tom som mala dve práce, takže na cestovanie som nemala kedy ani pomyslieť. Robili sme si len menšie výlety po okolí a v lete sme s partiou išli na pár dní do Chorvátska. Všetko sa to zlomilo až v roku, keď som promovala. Pol roka po promócii sme išli navštíviť môjho kamaráta na Srí Lanku a práve tam som prepadla cestovateľskej vášni. Karol do tohto štádia zatiaľ nedozrel.

View this post on Instagram

IT’S Q&A TIME! 🙋‍♀️ . . We’ll be running out a series of questions and answers over the next few days in our feed, so ask us anything you are interested in..from professional things to random facts…and don’t be shy! Flick us through a DM or leave us your question in the comments below. 👇 . . We’ll pick the most interesting ones and aim to answer at least 10 in the coming days. We are so excited about what you want to know about us. 😍 . . #shemakesmetravel #taiwan #taipei #taipeitravel #travelustcouples #travelust #travelcouple #travelcoupleslove #couplesgoals #couplesofinstagram #wheretofindme #igcouples #adventurecouple #couplesgoalsmotivation #travelwithme #perfecttogether #inspiredtravels #prettylittletrips #discoverer #passionpassport #beautifulmatters #beautifuldestinations #speechlessplaces #bestdiscovery #travelstroke #traveltagged

A post shared by VERONIKA | shemakesmetravel (@veronika.rosputinska) on

TripyTipy: Nastala medzi vami niekedy situácia, že ste sa nezhodli na nejakom výlete, napríklad, že vám ho ten druhý okamžite zamietol?

Veronika&Karol: Jasné, to sa deje niekoľkokrát do mesiaca. Karol ešte nikdy nenavrhol žiaden výlet a keď nejaký navrhnem ja, vždy ho v prvej fáze zamietne a povie mi desiatky dôvodov, prečo by sme nemali nikam ísť. Kým reálne vycestujeme, musím ho pravidelne presviedčať, niekedy to trvá aj niekoľko týždňov. Sú aj destinácie, na ktoré sa mi ho vôbec nepodarilo presvedčiť a tak som išla bez neho. Boli to zatiaľ USA, Island a Japonsko.

TripyTipy: Veľmi sa nám páči váš kreatívny nápad s výrokmi tzv. „Hater na nedeľu“. Mohli by ste ho našim čitateľom viac upresniť?

Veronika&Karol: Ďakujeme, sme radi, že sa vám tento nápad páči. Hater na nedeľu vznikol veľmi spontánne. Ide o úryvky z jeho denníkov, sú to moje obľúbené „hlášky“, ktoré som chcela predstaviť aj tým, ktorí možno náš blog nečítajú, ale nás len sledujú na sociálnych sieťach. Hater na nedeľu vychádzal pravidelne v nedeľu na našom Facebooku, už tam máme 34 výrokov. V poslednom čase som tento seriál trochu zanedbala, musím sa nakopnúť a znova ho rozbehnúť.

TripyTipy: Ktoré miesto (či už tu na Slovensku alebo v zahraničí) vás najviac očarilo?

Veronika&Karol: Tých miest je neuveriteľne veľa, asi by som vás tu zdržala do rána. Každá destinácia má totiž niečo čarovné, za čím sa oplatí vrátiť. Skúsim teda vypichnúť miesta, ktoré nás očarili v poslednom roku. Na Slovensku to bol jednoznačne ľadopád Šikľavá skala, kde sme pred pár týždňami fotili príbeh o Snehovej kráľovnej. Zo zahraničia musím spomenúť Taiwan, ktorý nie je úplne typickou destináciou pre Slovákov, ale ponúka naozaj mnoho. Pre nás oboch bol veľmi príjemným prekvapením.

View this post on Instagram

🇬🇧 No kingdom is complete without a handsome and brave king. 🤴 I am so happy I found mine. And this picture is our good bye to winter! ✨ We are so ready for new spring adventures! We are flying to Rome in 2 weeks. 😍 What is your next destination? . . 🇸🇰 Posledná zo série "Snehová kráľovná" a konečne dávame zbohom zime. Jar, už ťa očakávame! 🤗 A ešte malý príbeh k tomuto foteniu. Ja som z hotela odchádzala pred siedmou ráno, aby zo mňa @makeup_martina_galova stihla urobiť niečo, čo by pripomínalo snehovú kráľovnú. 👸 Ešte večer sme sa s Karolom dohodli, že si pod bundu oblečie nejaký pekný elegantný svetrík, veď keby bol náhodou čas, @dreamandlive.sk nám urobí aj spoločnú foto na pamiatku. Nastala tá chvíľa, Karol si dal dole bundu a pod ňou toto. 🤦‍♀️ Hrubý vlnený sveter s pásikmi a nejakou divnou koženou nášivkou na rukáve. Ja by som si hento obliekla na lyžovačku, pre Karola to spĺňalo všetky parametre elegancie. 🤷‍♀️ Ešte mal aj zo seba radosť, ako super sa nahodil. 😆 Aj vaši chlapi majú hranicu elegancie posunutú do absurdna? Počuj @adamrustman spĺňa tento outfit parametre elegantného kráľa? 😂 . . . #shemakesmetravel #topeuropephotos #europetravel #siklavaskala #exploreslovakia #thisisslovakia #takeslovenske #dnescestujem #dnesnosim #somfashionista #cestovani #cestovanie #cestujemespolu #slovacinacestach #travelcouples #travelcouplelife #couplestyle #coupletravel #adventurecouple #coupleslovetravel #couplesgoal #couplegoal #coupletravels #traveltogether #perfecttogether #placeswow #travelhub #awesometravel #passportpassion #travelandexplore

A post shared by VERONIKA | shemakesmetravel (@veronika.rosputinska) on

TripyTipy: Ktoré miesto vás naopak nemilo prekvapilo alebo dokonca sklamalo?

Veronika&Karol: Mňa doteraz nesklamalo žiadne miesto, aspoň si takto v rýchlosti nijaké neviem vybaviť. Ja sa na každú cestu pripravujem, chystám itinerár, plánujem a tak celkom viem, do čoho idem. Občas ma sklamú maličkosti ako prístup ľudí v hoteloch, reštauráciách, alebo keď sa na nejaké miesto veľmi teším, lebo je okolo neho veľké „haló“ napríklad na sociálnych sieťach a pritom v danej krajine nájdem omnoho zaujímavejšie a neznámejšie miesta. Karola veľmi prekvapilo, keď sme v Kambodži 300-kilometrový úsek prechádzali vyše 8 hodín. Na to spomína veľmi nerád.

TripyTipy: Preferujete skôr rušný cestovateľský život plný dobrodružstiev a spoznávania alebo si radšej vychutnávate pokojné chvíle strávené vo dvojici?

Veronika&Karol: Karol preferuje celodenné cestovateľské aktivity pre introvertov. Pod tým si môžete predstaviť vylihovanie pri bazéne, s drinkom v ruke, teplým obedom v čase obeda a knihou v ruke. Ja som skôr na tie akčné výlety. Keď vstanete pred východom slnka, zbalíte ruksak a chodíte a chodíte, až kým si večer o siedmej neuvedomíte, že ste celý deň nejedli. Tieto dni Karol vyslovene neznáša. Preto vždy robíme kompromisy a časť ciest trávime v pohybe a časť relaxačne.

View this post on Instagram

🇬🇧 Happy new year, friends! 🎉 First of all, we wish you lots of health, because it is the most precious thing we have in life. Add lots of love, understanding, gratitude, empathy and generosity, and then you will also find your happiness. When all this is accomplished, it will definitely be a beautiful year. ❤️ . . 🇸🇰 Šťastný nový rok, priatelia! 🎉 V prvom rade vám prajeme veľa zdravia, lebo to je to najvzácnejšie, čo máme. Keď k tomu pridáte veľa lásky, pochopenia, vďačnosti, empatie a štedrosti, určite si vás nájde aj dávka šťastia. A keď sa tak stane, bude to krásny rok. ❤️ A ešte by sme vám chceli popriať, aby ste sa tento rok správali zodpovedne, poctivo a s rešpektom. S svojmu telu a duši, k ostatným aj k okoliu. 🙏 . . . #shemakesmetravel #beautifulslovakia #tatry #hightatras #strbskepleso #tatrymountains #vysoketatry #dnescestujem #slovacinacestach #instasvk #ThisIsSlovakia #goodideaslovakia #slovakiatravel #PureSlovakia #slovakiaday #slovenskehory #puresvk #takeslovenske #travelcouple #couplesofinstagram #adventurecouple #igcouples #perfecttogether #couplesgoals #travellovers #coupletravels #traveltogether #coupleslovetravel #beautifuldestinations #passionpassport

A post shared by VERONIKA | shemakesmetravel (@veronika.rosputinska) on

TripyTipy: Na vašom webe sme si všimli, že počas spoločných tripov ste si odniesli aj nejaké zranenia. Opísali by ste, čo konkrétne sa stalo?

Veronika&Karol: Na každej ceste sa niečo prihodí, niekedy sú tie nehody väčšie a niekedy menšie. Zatiaľ najhorší zážitok si Karol odniesol zo Slovinska. Bol to jeden z tých akčných dní podľa mojich predstáv. Ráno sme začali na raftoch splavovaním rieky a odtiaľ sme sa presunuli k vodopádom, kde nás čakalo ich zlaňovanie – kaňoning. Niečo zlaňujete, no z menších výšok sa skáče. Hneď prvý vodopád však Karola stál poranený členok, keďže pri skoku akosi nešťastne dopadol. Zvyšok aktivity, ktorá trvala dobré dve hodiny, tak prežil v bolestiach.

TripyTipy: S akými katastrofami spojenými s ubytovaním ste sa doposiaľ stretli?

Veronika: To by bolo aj na knihu, o tom vie svoje asi každý, kto častejšie cestuje. Väčšinou sú to problémy typu, že vaše ubytovanie absolútne nezodpovedá tomu, čo ste si objednali. Ide najmä o veľkosť či vybavenie izby alebo celkovú hygienickú úroveň v hoteli. S tým sme mali problémy najmä v Ázii. Najvtipnejšou katastrofou bol hotel v Bangkoku, kde nikto nevedel poriadne anglicky. Keď sme sa ubytovali, zistili sme, že máme pokazený záchod. Prišli sme na recepciu nahlásiť „broken toilet“, no recepčný stále dookola opakoval, že internet je určite v poriadku. Nakoniec sme sa rukami nohami dohodli na výmene izby.

View this post on Instagram

🇬🇧 I wish every morning could start like this. What are you up to this week? 🙂 . . 🇸🇰 Nebolo by super, keby sa každé ráno začalo raňajkami do postele? Niekto by ich priniesol, vy by ste ich zjedli a niekto by ich zase odniesol. Žiadne prípravy a žiadne upratovanie. To by bolo dokonalé. Škoda, že mi tento týždeň nijaké rozmaznávanie nehrozí. Len práca a práca…ale potom! Teambuilding v Čechách. Chystáme sa na priepasť Macocha a do Punkevní jaskyne. Kto ste boli, šupnite do komentára tipy, čo rozhodne nevynechať v okolí. Ďakujem. 🙏🙏 . . . #shemakesmetravel #slovensko #orava #travelorava #vylet #instasvk #dnescestujem #beautifulhotels #breakfastgoals #breakfastinbed #tripadvisor #culturetrip #exploretocreate #theglobewanderer #travelbug #passionpassport #bloggerswantedsk #traveldiaries #firstanniversary #couplesofinstagram #travelcouple #perfecttogether #adventurecouple #traveltogether #wetravel #coupletravels #couplesgoals #coupleslovetravel #igcouples #creativetravelcouples

A post shared by VERONIKA | shemakesmetravel (@veronika.rosputinska) on

TripyTipy: Čo radi robíte vo voľnom čase, ak práve necestujete?

Veronika&Karol: Ja väčšinou píšem, je to také moja najväčšia vášeň. Buď na blog alebo do časopisu PROFIT, s ktorým už niekoľko rokov spolupracujem. Kým som si neporanila koleno, zvykla som behávať, bol to môj obľúbený šport, začínala som behom každý deň. Karol rád študuje novinky zo svojho IT sveta, stále sa vzdeláva, čo na ňom veľmi obdivujem. Okrem toho športuje, vo fitku je tri dni v týždni. Obaja radi čítame a pozeráme seriály. Pravidelne hrávame squash. Trikrát do roka. (smiech)A je to tu! Dostali ste sa k sľúbenému prekvapeniu. Určite poznáte topánkový kvíz alebo ste už o ňom aspoň počuli. Stretnúť ste sa s ním mohli na svadbe kedy manželia musia odpovedať na otázky tak, že zdvihnú do vzduchu svoju alebo partnerovu topánku. My sme si tento „kvíz“ pripravili vo virtuálnej podobe. Dozviete sa v ňom Karolov aj Veronikin pohľad na otázku súčasne. Otázky sa prevažne týkajú ich vzťahu ale aj každodenných rituálov. Ich vtipné a trefné odpovede nás veľmi pobavili a dúfame, že ani vy sa neubránite úsmevu! 😀V krátkosti opíšte svoju manželku/manžela a nehanbite sa spomenúť aj nejaké negatívne vlastnosti, či zlozvyky.

Veronika: Karol je vysoký, štíhly a má krásne „klavíristické“ ruky. Bude to znieť ako klišé, ale je dokonalým jing k môjmu jang. Dokáže do nášho života vniesť pokoj a harmóniu, keď ja vtrhnem ako víchor a idem robiť všetko a hneď. Je pokojný, rozvážny a poradí si v každej situácii. Keď som s ním, viem, že všetko, absolútne všetko, bude dobré. Je neuveriteľne vtipný a je jediným človekom na svete, na ktorého sa nedokážem hnevať viac ako minútu. Niekedy ma však rozčuľuje jeho pohodlnosť. Nerád vychádza z komfortnej zóny a nemá rad zmeny. Na všetko nové ho musím presviedčať. Najmä na to cestovanie. A ešte sa veľmi ľahko stráca.

Karol: Presne ako Nika spomenula na blogu, naozaj veľa rozpráva, málo spí a k tomu ľahko mizne v dave. Pánbíček jej chcel asi vynahradiť tú drobnú postavu, tak do nej nalial dvojnásobnú dávku energie, stlačil kompresorom a ešte trochu doplnil. Kedysi si mýlila ľavú a pravú stranu, dnes už to nerobí, takže môže odvážne šoférovať. Na rozdiel odo mňa má vynikajúci orientačný zmysel, keď sa stratím, rýchlo ma nájde a tak je to dobre. Ja dokážem zablúdiť aj na eskalátore a potom celé poobedie hľadať vlastné auto na parkovisku. Ak potrebujete čokoľvek zariadiť, nechajte to na Niku. Všetko vybaví. Počul som, že ak ju chcú kolegovia nahnevať, tak jej potichu povedia, že sa jej boja. Vie kričať, ale tá predstava je srandovná. Niekto by povedal, že Nika je taká milá veverička. Na kofeíne.


Nenávidí cestovanie, junk food a cudzie postele. Ona má rada dobrodružstvo a akčné výlety…na svojom blogu ste vypísali pár vlastností v ktorých ste si odlišní. Preto sa pýtame, kto sa viac prispôsobuje a kto vie navrhnúť kompromis?

Veronika: Ja viem navrhnúť kompromis, ale viac sa prispôsobuje Karol. Asi mi nevie povedať nie.

Karol: Kompromisy formujeme a dolaďujeme už od prvého nápadu niekam sa vybrať. Nika snáď už aj pri výbere destinácie. No keďže som svoj najväčší fanúšik, tak tvrdím, že viac sa prispôsobujem ja.


Aká je jeho/jej najobľúbenejšia destinácia?

Veronika: Jednoznačne posteľ v našom byte. (smiech)

Karol: Pre Niku je to bez obmedzení. Niekedy ju podozrievam, že cieľom je cesta. Na hory áno, na pláž áno, do zimy áno, mesto, vidiek, les, slnko, mráz, všade áno, vždy si veselo zbalí kufor.


Kedy si ho/ju prvýkrát videl/a?

Veronika: V novembri a tuším to bol pondelok.

Karol: Ak sa dobre pamätám, bol štvrtok. Niečo medzi šiestou a ôsmou večer.


Kto koho zbalil?

Veronika: Ja som zbalila jeho, ale tak, aby si myslel, že to on zbalil mňa. (smiech)

Karol: Bezpochyby ja ju. Skrátka sme sa stretli, ja som to zahral ako vtipný, bystrý, pohotový, inteligentný turbo fešný chalaň, v retro tričku po bratovi, tomu sa nedalo odolať.


Aké je jeho/jej obľúbené jedlo?

Veronika: Každé, ktoré nemusí uvariť. Najnovšie je závislý na kačacej paštéte.

Karol: Červená kapusta od mamky, sem tam palacinky a zmrzlina.


Kto z vás musí mať posledné slovo?

Veronika: Nemusím, ale mám. Občas ho má aj Karol, ale ja vtedy poviem potichu niečo, čo už on nepočuje.

Karol: Vieme to prestriedať. Záleží na tom, kto na konkrétnej veci viac visí a kto má vtedy s riešením viac trpezlivosti


Kto počas vašich tripov viac chrápe?

Veronika: Karol nechrápe a naivne verím, že ani ja nie.

Karol: Niku som chrápať ešte nepočul, teda by to vychádzalo na mňa. A ako sa nad tým teraz zamýšľam, to vlastne znamená, že nechrápeme.


Ak zablúdite na nejakom výlete, kto začne prvý panikáriť?

Veronika: Nepanikárime ani jeden, ale v cudzom prostredí sa orientujem lepšie ja. Karol sa vie stratiť aj v miestnom obchoďáku.

Karol: Vzhľadom na môj orientačný zmysel, zablúdiť je pre mňa bežná vec, takže ma to už nijak zvlášť nestresuje. Doteraz sa nám našťastie nič kritické ani nestalo a aj vďaka technológiám sa nám tomu celkom darilo vyhýbať.


Aká je najobľúbenejšia pieseň/kapela toho druhého?

Veronika: Karol nemá jednu obľúbenú kapelu, ale má veľmi rád jazz.

Karol: V čase sa to mení, názvy nepoznám, ale viem niektoré zahmkať. V texte to ale nedáva veľmi zmysel.


Čím ťa dokáže najviac nahnevať?

Veronika: Keď nechce cestovať.

Karol: Novými nepremyslenými nápadmi, ktoré sú zbytočné a vyžadujú veľa nezmyselnej práce.


Čo na ňom/nej najviac zbožňuješ?

Veronika: Myslíte okrem jeho manželky? (smiech)

Karol: Že žehlí. A zmysel pre humor.


View this post on Instagram

🇬🇧 Couple days ago I asked you about travelling as a couple. I’ve got a lot of messages from you, thank you for that! 🙏 And why did I ask? It has something to do with those news we have. We were invited by the second largest airport in our country to be the main speakers during an event about travelling as a couple they are organising next week. 🤩 We are very honored and excited about telling our story to so many people. ☺️ Have you ever spoken at a public event? How did you beat stage fright? 🙄 . . 🇸🇰 Keď sledujete naše stories, tak už určite viete, aké to máme novinky. ☺️ V utorok cestujeme do Košíc, kam nás @airportkosice a @zkosicdosveta pozvali na svoj event o cestovaní. Veľmi si túto príležitosť vážime a ešte viac sa tešíme, že budeme mať možnosť niektorých z vás stretnúť aj osobne. 😊 A zároveň vám ďakujeme za všetky reakcie na predošlý post a správy, ktoré ste nám poslali. 🙏 Ďakujeme za postrehy, názory a skúsenosti s cestovaním vo dvojici, o ktoré ste sa s nami podelili. 🙏 Aj tie nám pomáhajú pripraviť pre vás čo najlepšiu prezentáciu o cestovaní v páre. Okrem toho vám na prednáške porozprávame aj o Srí Lanke. 🌴 S kým sa v @kinousmev vidíme najbližší utorok večer? 🤩 . . . #shemakesmetravel #slovakia #slovensko #trenciansketeplice #treehouse #cestovanie #instasvk #slovakiatravel #vylet #slovakiaday #cestounecestou #goodideaslovakia #dnescestujem #beautifulslovakia #takeslovenske #slovakbloggers #wearewanted #bloggersre #zKosicDoSveta #kosiceregion #kosicemetropolavychodu #visitkosice #kosice #thisiskosice #cestujemespolu #travelcouple #couplesofinstagram #adventurecouple #couplesgoals #traveltogether

A post shared by VERONIKA | shemakesmetravel (@veronika.rosputinska) on

Dúfame, že vás tento špeciálny rozhovor s kvízom zaujal a priblížili sme vám bloggerov z 

SheMakesMeTravel

aj z trošku inej perspektívy. Veľmi ďakujeme, že Veronika&Karol boli ochotní nám rozhovor poskytnúť a odpovedali naozaj vtipne a úprimne. Ďakujeme v mene celého TripTímu! 🙂

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *