Interview s Karinou a Martinom (Why We Travel)

Ahojte, milí cestovatelia!

Dúfame, že vás rubrika s rozhovormi baví, pretože dnes sme pre vás „vyspovedali“ ďalší pár cestovateľov. Tentokrát ide o mladomanželov Karinu a Martina z blogu Why We Travel, ktorí sa rozhodli zabudnúť na všedný život a vrhli sa do sveta plného spontánnosti, elánu a dobrodružstva! Už niekoľko mesiacov kašlú na stereotyp a plnia si svoje cestovateľské sny.

Dnes sa s nami podelia o pár tipov ako ušetriť na cestách a porozprávajú o zážitkoch, ktoré sa im stali.


Tripytipy: Na Instagrame máte viac ako tridsaťtisíc followers a na blogu množstvo nadšených čitateľov. No pre každý prípad by sme Vás chceli poprosiť, aby ste sa na úvod našim čitateľom navzájom predstavili 🙂

Karina&Martin: Ahojte, sme Karina a Martin, mladí cestovatelia, ktorí opustili korporát v Bratislave a vydali sa žiť svoj cestovateľský sen. Zážitky z našich ciest zdieľame na svojom instagrame a občas niečo napíšame aj na náš rozbiehajúci sa blog. Áno, verte, že ho len rozbiehame, doteraz sme ho poriadne zanedbávali. Budeme radi, ak sa s nami stretnete online na našom instagrame, alebo niekedy možno aj v reálnom svete.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa KARINA ♡ MARTIN | TRAVELCOUPLE (@whywetravel_sk),

Tripytipy: Všimli sme si, že ste absolvovali niekoľko cestovateľských výletov po Ázii. Dôkazom sú aj Vaše pestrofarebné fotky na Instagrame z Kuala Lumpur alebo Vietnamu. Lákajú Vás skôr exotické krajiny, alebo radšej cestujete po Európe?

Karina&Martin: Nás láka cestovanie ako také. Nezáleží, kam ideme, hlavne, že ideme. Najradšej cestujeme spolu. Naša cesta do Ázie je prvá exotická cesta, na ktorú sme sa vydali. Predtým sme cestovali po Európe, najďalej sme pred Áziou boli na Cypre. Myslíme si, že každá krajina alebo oblasť je niečím špecifická, láka nás to všade.

Tripytipy: Podľa čoho si vyberáte, akú destináciu navštívite? Inšpirujete sa ostatnými cestovateľskými blogermi, alebo si len splníte svoje dlhoročné cestovateľské sny?

Karina&Martin: Plníme si cestovateľské sny, ale rozhodujúcim faktorom, je, samozrejme, aj cena. Takže sa snažíme skĺbiť cenové ponuky s plnením si dlhoročných cestovateľských snov.

Tripytipy: Nielen nás, ale aj našich čitateľov by určite zaujímalo, aká najzvláštnejšia príhoda sa Vám na ceste stala. Môžete nám o nej napísať?

Karina&Martin: Na Nuse Penide sme mali problém nájsť funkčný bankomat a pani domáca nám prenajala skúter aj bez zaplatenia vopred. Povedala, že máme prísť zaplatiť na druhý deň, a tak sme urobili.

Tripytipy: Cestujete vždy sami? Stalo sa Vám už niekedy, že ste sa na ceste zoznámili s lokálnymi obyvateľmi alebo inými turistami, s ktorými ste spoločne vyrazili po pamiatkach?

Karina&Martin: Cestujeme sami, občas s kamarátmi. V Kuala Lumpur sme sa stretli s @chovi_travel a s @are_we_there.yet, s obomi sme v kontakte. Dokonca sme sa skamošili tak, že s @are_we_there.yet sme si na Lomboku prenajali vilu a boli sme spolu v karanténe…teda ešte stále sme, až do konca mája. Na Bali sme spoznali jednu Slovenku a český travel pár, s ktorými sme si tiež sadli a vybehli sme spolu von.

Tripytipy: Na webe sme sa dočítali, že svojim čitateľom ponúkate e-knihu  ,,26 tipov ako cestovať zodpovedne” na stiahnutie zdarma! Tento nápad sa nám veľmi páči a preto sa pýtame…Čo Vás k tomu viedlo a prečo si myslíte, že je dôležité, aby aj cestovateľskí blogeri šírili tzv. Environmental Awareness?

Karina&Martin: Myšlienka napísať e-book na túto tému prišla po pár dňoch v Thajsku, kedy sme si uvedomili, koľko odpadu produkujeme ako ľudia všeobecne. Ten bordel, ktorý bol všade vôkol nás, z nás urobil ľudí trochu uvedomelejších, a tak sme sa chceli so svojimi tipmi o tom, ako pomôcť planéte, podeliť s ostatnými.

(Ak si chcete stiahnuť e-book od Why We Travel, môžete tak urobiť tu.)

Tripytipy: Aký je Váš najväčší cestovateľský sen, resp. akú krajinu túžite navštíviť zo všetkých najviac?

Karina&Martin: Takú krajinu asi nemáme. Ako sme spomenuli vyššie, láka nás to aj do exotiky, aj do zimy, aj do mesta, aj do prírody. Ale veľmi sa nám zapáčilo Bali. Rozmýšľame, že by sme sa tam na pár mesiacov usadili.

Tripytipy: Existuje miesto, ktoré Vás po príchode sklamalo? Či už prístupom miestnych, atmosférou alebo nečistotou na uliciach?

Karina&Martin: Áno, takto nás sklamal Bangkok aj Hočiminovo mesto. S odstupom času sa ale pozeráme na to tak, že to je pre tie mestá charakteristické, myslím ten bordel, ktorý nestíhajú upratovať, a ten hluk tiež. Počas karantény sme si povedali, že aj by sme sa tam vrátili. Zrejme to bol len taký prvotný dojem, ale také sklamanie sme zažili v týchto dvoch mestách.

Tripytipy: Musíme povedať, že zdieľate naozaj nádherné spoločné fotky a nedá nám to neopýtať sa 😀 Kto Vás na cestách fotí?

Karina&Martin: Na cestách nás fotí statív. Občas ma chce Martin odfotiť samú, ale ja vtedy neviem, ako sa mám tváriť 😀

Tripytipy: Dalo by sa povedať, že žijete rozprávkový cestovateľský život. Full – time cestovaniu, s ktorým sú určite spojené aj rôzne negatíva sa venujete od decembra 2019. Napadla Vás už niekedy myšlienka, či ste urobili dobré rozhodnutie?

Karina&Martin: Jasné, hneď o pár dní, ako sme sa vydali na cestu. Mali sme našetrené peniaze, žiadny príjem a nevedeli sme, čo bude. Ľudia majú nesprávne zakódované, že každého s pár tisíc sledovateľmi, živí Instagram (reklamy). To, žiaľ, nie je pravda. Pre nás je to v prvom rade hobby. Je to aj skvelá cesta ako si privyrobiť, no nie je to niečo, čo by nás živilo, ako si mnohí myslia. My sme ešte veľmi malé ryby v týchto instagramových vlnách. Aktuálne máme obaja online joby, ktoré nás živia a nesťažujeme sa. Teraz vieme, že po všetkých tých pochybách, bolo vycestovať, správne rozhodnutie.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa KARINA ♡ MARTIN | TRAVELCOUPLE (@whywetravel_sk),

Tripytipy: Častým problémom ľudí, ktorí nie sú tak skúsení v cestovaní po zahraničí môže byť aj to, ako a kde si nájsť to ideálne ubytovanie za rozumnú cenu. Hľadáte si ubytovanie na bookingu alebo ste už vyskúšali aj čoraz viac populárnejší spôsob hľadania ubytovania – AIRBNB?

Karina&Martin: Ubytovanie hľadáme aj na bookingu, aj na airbnb. Keby niekto chcel, tu je náš kód na airbnb. Vždy skončíme v ubytku, ktoré má pre nás výhody z hľadiska ceny a lokalizácie. Počas ázijských ciest sa nám otvorili dvere bartrových spoluprác s luxusnými hotelmi na Bali, ktoré si veľmi pochvaľujeme. Tieto spolupráce nám ušetrili nemalé peniaze na ubytku aj jedle. A ocitli sme sa na miestach, o akých sa nám ani nesnívalo…

Tripytipy: Čo by ste poradili “chudobným študentom” ako sme my, dá sa cestovať aj lacno? Máte nejaké zaručené tipy, ako sa dá na cestách ušetriť?

Karina&Martin: Jasné, že sa to dá. Karinka počas vysokoškolských štúdií peniaze z brigády namiesto alkoholu a párty, radšej investovala do cestovania. Je to len otázkou priorít. Na cestách sa dá ušetriť tak, že si napríklad odopriete na ubytku, aby ste si mohli dopriať nejaké fajné lokálne jedlo či kávu za väčší peniaz. Každý ako môže a chce, no určite to ide.

Tripytipy: Na našom blogu TripyTipy píšeme články hlavne o miestach na Slovensku. Vieme, že Vás to skôr láka za hranice. Prídu na Vás niekedy dni, kedy ste radšej tu na Slovensku a radšej vycestujete do iného mesta alebo prírody u nás?

Karina&Martin: V Ázii sme si uvedomili, ako veľmi nám Slovensko chýba a ako sa tešíme na to, kedy ho budeme spoznávať a objavovať oveľa viac, ako predtým. Ak chcete ostať s nami v spojení, nezabudnite nám hodiť follow na instagram, a ak budete nablízku, ozvite sa, dáme pivečko… alebo kávičku.


Karine a Martinovi veľmi pekne ďakujeme za rozhovor, v ktorom sme sa opäť dozvedeli niečo nové a želáme im ešte veľa splnených cestovateľských snov a zážitkov! 🙂

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.