Interview s Adventure Hunters

Ahojte cestovatelia! Dnes sme si pre vás pripravili niečo špeciálne, a to prvý diel z našej novej série článkov, v ktorej vám prinesieme rozhovory so známymi i menej známymi cestovateľmi. V týchto článkoch sa zameriame nie len na to, aby vám odporučili zaujímavé miesta na cestovanie, no zároveň vám vyrozprávajú svoje najlepšie i najhoršie zážitky, ktoré ich na cestách postretli. 

Ako prvých sme vybrali a vyspovedali dvoch mladých chalanov, Matúša a Michala, ktorí si hovoria spoločným názvom Adventure Hunters. Ako už z ich názvu vyplýva, sú to chalani, ktorí sa neboja zažívať na svojich cestách rôzne dobrodružstvá, o ktorých vám už porozprávajú oni sami.


TripyTipy: Niektorí vás poznajú, niektorí nie, mohli by ste nám teda v skratke
predstaviť seba a povedať nám kedy a ako vôbec vznikol nápad s Adventure
Hunters?

Matúš: Čaute a zdravím všetkých čitateľov tripytipy.sk. Adventure Hunters je projekt, v ktorom sa snažím ukazovať ľudom krásy Slovenska, či už ide o krajinu alebo kultúru, neprebádané zákutia, ale aj opustené miesta na ktoré sa zabudlo. Točíme o tom videá a hádžeme ich na Youtube – ale youtuberi si nehovoríme. V skratke sme dvaja chalani, ktorí radi cestujú a chcú svoje zážitky zdieľať aj s ostatnými. To bol aj hlavný dôvod prečo vzniklo Adventure Hunters.

Michal: Ja som sa k projektu pripojil trochu neskôr, keď už bolo pár videí Adventure Hunters na svete. S chalanmi (vtedy Matúš a Patrik) sme sa stretli náhodne pri ich natáčaní v Bratislave. Kedže milujem cestovanie a nové výzvy predstavil som im môj nápad cestovať za rožky a nejak sme sa potom dali dokopy.

TripyTipy: Čo by ste vašimi videami chceli odkázať divákom?

Michal: Primárne asi že Slovensko je plné krásnych zákutí a miest. A hlavne, že sa netreba báť vyjsť z vlastnej komfortnej zóny. Lebo práve tam začína ten život.

Matúš: V našich videách sa snažíme odkazovať na to, aby ste nesedeli doma na zadku ale cestovali a spoznávali našu krajinu. Miesta na ktoré cestujeme, sú svojim spôsobom atypické. Nerobíme o tom rozsiahli dokument a schválne niektoré veci neukazujeme len kvôli tomu, aby sme navnadili k tomu aby sa prišli pozrieť ľudia sami.


TripyTipy: Koľko ste mali rokov, keď ste začali aktívne cestovať?

Matúš: Ja 6 a trištvrte a myslím že Michal už za čias Babylonu.

Michal: S našimi sme aktívne cestovali odmalička. Či už počas roku Slovensko a susedné krajiny a počas prázdnin samozrejme dovolenky pri mori. To je asi dôvod prečo mám tak rád cestovanie – bol som k nemu vychovaný. Sám som potom začal aktívne cestovať na vysokej škole.


TripyTipy: Máte radšej spoznávanie kultúry a pamiatok alebo prechádzky v našich
krásnych horách?

Matúš: Myslím že to hlavne záleží od nálady a počasia. No hovorím len za seba ak poviem že mám radšej prechádzku vo farebnom lese jesene a potom keď sa zotmie ten adrenalín keď ideme po tme lesom naspäť a každý zvuk a šuchot je zabijak za stromom. (Haha – ale nie fakt je to creepy, hlavne pre mestských chlapcov ako my).

Michal: Ja mám najradšej spoznávanie miestnych a hlavne milujem dobré jedlo, pivko, vínko či kávu. Dá sa povedať, že som taký gastroturista. Radšej ako čakať tri hodiny v rade na vstup do Baziliky svätého Petra si ho obzriem zvonku. Zvyšný čas využijem a sadnem si niekde na typickú terasu v štvrti Trastevere, kde si budem vychutnávať carbonara s pohárom domáceho vínka.

TripyTipy: Stáva sa, že vás niektoré miesta očaria natoľko, že ich navštívite
viackrát?

Matúš: Určite áno. Máme aj jedno symbolické miesto, na ktoré sa vraciame – vrch v Malých Karpatoch. Kde tradujeme, že vznikol nápad na Adventure Hunters.

Michal: Ja vidím zmysel cestovanie skôr v tom spoznávaní niečoho nového, neobjaveného. Preto vždy hľadám destinácie, v ktorých som ešte nebol. Ale očaril ma New York, aj napriek tomu, že som ho predtým na wishliste nemal. Ocitol som sa tam viacmenej „náhodne“, ale hneď som sa zamiloval. To mesto má neskutočnú atmosféru – určite sa tam pôjdem pozrieť znovu!


TripyTipy: Stalo sa vám už niekedy, že ste šli na nejaké miesto, ktorého
návšteva vás sklamala?

Michal: Sklamalo ma Nice vo Francúzsku – vždy som žil v naivnej predstave, že na Francúzskej riviére musí byť predsa nádherná piesková pláž. Houby, bola tam kamenistá. 😀

Matúš: Myslím že to bolo prvý krát, keď som vystúpil na Hlavnej stanici v Bratislave.


TripyTipy: Stalo sa vám už počas cesty niečo nečakané? Skúste nám opísať nejaký
zážitok, ktorý vám utkvel v pamäti.

Michal: Myslím že tých je milión. Či už pri našom známom cestovaní za rožky, ale aj pri tom bežnom. Keď však mám vybrať jeden.  Boli sme v Izraeli pri Mŕtvom mori. Hľadali sme miesto na postavenie stanu a prenocovanie. Keď sme ho konečne našli, tak po pár minútach nám nad hlavami preleteli štyri stíhačky. Bola už tma, takže skôr ako to že sme ich videli, nás prekvapil zvuk z motorov. To je určite dosť nečakané, keďže už len ich počet prevyšoval tie funkčné, čo máme na Slovensku. Nakoniec ale všetko dobre dopadlo a ráno sme si užili krásnu túru na pevnosť Masada.

Matúš: Máme na našom channeli sériu videí Zub času, v ktorej cestujeme po opustených miestach na Slovensku. Ako to už býva, fantázia na takých miestach funguje na plné obrátky a psychika ju v tom naplno podporuje. Hlavne ak to bývala nejaká psychiatria, nemocnica alebo miesto s bujnou históriou oblepenou legendami. Občas sa nám stalo, že sa otvárali dvere, veci padali na zem a podobne. No vždy to prisudzujeme prievanu, vetru alebo jašterici, ktorá práve zaliezla. Potom už len rýchlo dotočíme záver a padáme s tým super pocitom zadosťučinenia a zostatkovým adrenalínom.

TripyTipy: Vo vašej sérii Zub času ste navštívili veľa zaujímavých miest, no
mnoho z nich kvôli štádiu rozpadu bolo aj veľmi nebezpečných. Stal sa
vám už pri týchto výletoch nejaký úraz?

Michal: Aj keď to občas podľa nášho správanie tak vyzerá, že sme si asi niekde poriadne treskli hlavu, tak nie. 😀

Matúš: Úraz našťastie ešte nie. Roztrhnutá vetrovka a tričko je samozrejmosť, veď tie miesta sú rozpadajúce a hoci kedy musíme preskakovať plot a podobne. No to k tomu patrí a v tom je tá sranda.

TripyTipy: Aké miesto na Slovensku by ste ešte veľmi chceli navštíviť, ale
zatiaľ sa vám tam nepodarilo dostať?

Michal: To je dosť ťažké, keďže za tie roky už ho mám pochodené krížom krážom skoro celé. Určite by som však chcel navštíviť Park tmavej oblohy v Poloninách, kde som už síce bol, no akurát počas splnu mesiaca, čiže z nášho zážitku nakoniec nič nebolo.

Matúš: Myslím že to budú asi Poloniny. Je to miesto s najtmavšou oblohou na Slovensku a dlho sme sa tam odhodlávali no nikdy sa nenašiel dostatok času keďže sme z opačnej strany Slovenska.


TripyTipy: A na záver, aké miesto na Slovensku by ste určite odporučili
navštíviť našim čitateľom?

Michal: Určite moju rodnú Rajeckú dolinu! 😀

Matúš: Osobne si myslím, že miesto, ktoré na mňa najviac zapôsobilo bol Veľký Choč. Nádherná vyhliadka, vtedy som mal vydarené počasie a asi som to nejak precítil, keď sa mi to tak uložilo v pamäti. Ale odporúčam každé miesto na Slovensku aj keď len vybehneš do lesa za domom z toho môžeš mať zážitok a o to ide.

Michalovi a Matúšovi z Adventure Hunters veľmi pekne ďakujeme za odpovede na naše otázky. Ďalšie ich zážitky môžete nájsť tu:

Webstránka: www.adventurehunters.sk
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC365Y_3N1wI7zCB8B3Ewa1A
Facebook: https://www.facebook.com/AdventureSVK/
Instagram: https://www.instagram.com/adventure.hunters/?hl=sk

Ďalšie rozhovory s cestovateľskými blogermi nájdete tu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.