Čo navštíviť v Bojniciach?

Ahoj!

V jednom z mojich posledných článkov sme navštívili Smolenice – konkrétne Smolenický známok a jaskyňu Driny.

Dnes vás „zoberiem“ na prehliadku kúpeľného mesta Bojnice. Navštívime veľmi známy, dokonca jeden z najkrajších zámkov na Slovensku – Bojnický zámok a nevynecháme ani najnavštevovanejšiu Zoo Bojnice. Výlet zakončíme výstupom na vyhliadku v oblakoch a dokonca mám pre vás pripravený ešte jeden tip na občerstvenie! Poďme na to 🙂

Sladká bomba v Prievidzi!

Ešte predtým ako nás naše kroky zaviedli na jednotlivé miesta sme sa chceli občerstviť v neďalekej kaviarni Cafe Cafe. Táto príjemná kaviareň sa nachádza kúsok od autobusovej stanice a ľahko ju nájdete, keď si adresu zadáte do Google Maps. Som si istá, že ste už na Instagrame zahliadli fotky neskutočne vyzerajúcich milkshakov. Garantujeme vám, že nič sladké nebudete chcieť ochutnať najbližší mesiac, haha 😀

Milkshake v Cafe Cafe

1. Bojnický zámok

Som si istá, že ste o tomto zámku už počuli. Bojnický zámok sa dokonca nachádza v rebríčku National Geographic ako jeden z najkrajších európskych zámkov a spomedzi rozprávkových patrí medzi tie najznámejšie. Natáčali sa tu známe rozprávky ako Šialene smutná princezná s Helenou Vondráčkovou alebo Fantaghíro. Počas roka tu prebiehajú mnohé akcie. Okrem klasických prehliadok tak môžu návštevníci zažiť aj špeciálne večerné prehliadky.

Viac informácií o časoch prehliadok a cenník vstupného nájdete na oficiálnej stránke.

2. Zoo Bojnice

Návšteva najstaršej zoo na Slovensku je neoddeliteľnou súčasťou každého výletu v Bojniciach a určite ju zo svojho plánu nemôžete vynechať. Môžete tu vidieť najväčšiu kolekciu zvierat (viac ako 3500 exemplárov) spomedzi všetkých slovenských zoo.

Vstupné:

Dospelí – 8€

Deti od 4-15 rokov, držitelia preukazu ZŤP, dôchodcovia, študenti – 4€

Deti do 4 rokov – zdarma

3. Vyhliadka Čajka

V poslednom období sa na Slovensku začínajú čoraz častejšie budovať rôzne vyhliadkové veže. Už len v Žilinskom kraji, odkiaľ pochádzame, sú postavené minimálne 3. Dnes by sme vám chceli priblížiť jednu z najnovších vyhliadok – vyhliadku Čajka v oblakoch.

Bohužiaľ, nikto z tímu TripyTipy túto vyhliadku ešte nemal možnosť navštíviť a preto sme sa rozhodli, že kvôli recenzii čisto pre vás sa spojíme s blogerkou Part of Nicol, ktorá nám poskytla okrem zaujímavých postrehov aj svoje fotografie z výletu.

Odporúčam ísť k vyhliadke pešo. Priamo zo zámku vedie cestička k starej aj k novej vyhliadke. Nie je to tam moc označené, ale stretnete sa s veľmi milými pracujúcimi, ktorí vám určite ochotne poradia. Po krátkej cestičke cez lúku sme sa dostali na krásne vybudovanú cyklotrasu úplne stvorenú na prechádzku počas slnečného počasia. Ale pozor! Nezdá sa to, ale je to celkom makačka. Ide sa stále do kopca čiže budete mať čo robiť aj vy, nielen cyklisti. Pre tých, ktorý neobľubujú šport je tu možnosť odviesť sa hore vláčikom alebo ísť klasicky autom samozrejme mimo cyklochodníka.

Najskôr narazíte na starú vyhliadku, ktorá je už uzatvorená z technických dôvodov, takže sa na ňu nedostanete. Nenechajte sa pomýliť, stačí pokračovať ďalej. Cesta nám trvala cca 30 min. Potom prídete už k bráne (viď na fotke). Keď cez ňu prejdete ocitnete sa na parkovisku a neskôr zazriete aj Šmolko dedinku plnú rozprávkových domčekov čomu sa určite potešia všetky detičky. Vstup do Šmolko dedinky je bezplatný.

No a na záver čo sa týka občerstvenia – kávu tam nezoženiete iba niečo malé pod zub.

Celkové dojmy:

Vyhliadku prejdete pomerne rýchlo cca. 10 min a ste na vrchole. Výhľad je pekný, ale na to koľko stálo vstupné, musím povedať, že ma to až tak nenadchlo. Za tie peniaze sa oveľa viac oplatí prehliadka zámku. Avšak, ak sa už v Bojniciach nachádzate a chcete zájsť na malú prechádzku do prírody, určite sa tu stavte a posúďte sami. Dobije vás to energiou a pokojom, pretože miesto nie je preplnené turistami (aspoň my sme mali také šťastie) 😀

Nika, ďakujeme Ti za užitočnú recenziu! 🙂

Vstupné:

Dospelí – 8€

Dieťa od 3 – 15 rokov – 4€

Ak sa chcete spustiť tobogánom alebo šmýkačkou, ktorá sa nachádza na vyhliadke musíte rátať s menším príplatkom.

4. Kúpele Čajka

Pokiaľ mesto Bojnice navštívite cez leto, určite nevynechajte ani ich termálne kúpalisko Čajka. Po úspešnom výlete v zoo Bojnice alebo vyhliadke sa tak môžete zrelaxovať v termálnom kúpalisku a opáliť sa pri výhľade na nádherný zámok.

Zaujímavá výstava pieskových hradov a zámkov

Na záver by sme vám chceli dať do pozornosti jedinečnú výstavu slovenských hradov a zámkov vyrobených z piesku. Môžete tu obdivovať 12 pieskových modelov hradov medzi nimi napr. Oravský, Trenčiansky, Spišský hrad a samozrejme nesmie chýbať ani Bojnický zámok. Okrem hradov a zámkov šikovní slovenskí umelci vytvorili aj 3 rozprávkové bytosti.

Otváracie hodiny:

Výstava sa nachádza v športovo-zábavnom areáli na ihrisku pod farou, vedľa múzea praveku. Je otvorená denne od 10:00 – 18:00 za každého počasia až do 1.11.2020.

Vstupné:

Deti do 3 rokov – zdarma

Deti (3 – 15 rokov) – 2€

Nad 15 rokov – 4€

Dôchodci, ZŤP – 3€

Veľmi sa tešíme, že aj na Slovensku vznikajú takéto nádherné výstavy v spojení s talentovanými ľuďmi, ktorých prácu treba nielen obdivovať, ale si aj vážiť. Budúci rok sa plánuje nová výstava a my sa už teraz tešíme aké modely uvidíme! 🙂


To je z dnešného článku všetko. Ako vidíte, mesto Bojnice ponúka množstvo zaujímavých a pestrých atrakcií, ktoré tu môžete navštíviť. Preto by ste ho určite nemali na vašej ceste po Slovensku vynechať.

Peťa

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.