Čo nás čaká – podujatia október 2019

Čo nás čaká – podujatia október 2019

3. októbra 2019 0 By Mia

Zdravím všetkých cestovateľov! Leto prešlo, no na Slovensku a v susedných krajinách sa aj naďalej konajú zaujímavé podujatia, ktoré sa určite oplatia navštíviť. Preto vám opäť prinášame výber z podujatí, ktoré na vás i nás čakajú v mesiaci október.

Biela noc Košice

Dátum: 4. – 6. októbra 2019
Miesto konania: Košice
Čo je to Biela noc? Ide o prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol. Projekt vznikol v roku 2002 v Paríži a postupne sa rozšíril do celého sveta, do miest ako napríklad New York, Los Angeles, Miami, Toronto, Brusel, Amsterdam, Petrohrad atď.

Biela noc ponúka návštevníkom netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú zážitkov a nových vnemov, ktorá trvá od západu až do východu slnka. (zdroj: https://www.bielanoc.sk/ )

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt biela noc

Jablkové hodovanie s mladým vínom 2019

Dátum: 5. októbra 2019
Miesto: Mestá a obce Bratislavského kraja
V mestských častiach a obciach bratislavskej župy sa začína 12. ročník Jablkového hodovania. Podujatie je oslavou jabĺk a produktov, ktoré sa z nich vyrábajú. Čakajú na vás dobroty ako koláče, polievky, kompóty a mušty.

Bezplatne otvorených 37 expozícií múzeí a galérií

Dátum: 6. októbra 2019
Miesto: celé Slovensko
Každú prvú nedeľu v mesiaci môžu milovníci kultúry využiť na bezplatnú návštevu múzea. Ide o múzea, ktoré spadajú pod Slovenské národné múzeum, Slovenskú národnú galériu, Múzeum Slovenského národného povstania a Slovenského technického múzea.

Prvá nedeľa v mesiaci - bezplatne je otvorených 37 expozícií múzeí a galérií

Trnafský Októberfest 2019

Dátum: 10. – 12. októbra 2019
Miesto: Trnava
Po úspešnom nultom ročníku sa organizátori rozhodli pre konanie 1. ročníka Trnafského Októberfestu. Môžete si tu prísť vychutnať bavorské pivá prvotriednej kvality ale aj pivá z našich slovenských pivovarov. Okrem toho vás čaká aj bohatý kultúrny program, zábava pre deti aj dospelých. O kulinársky zážitok sa postarajú street food špeciality z celého Slovenska.

Zámocké strašidlenie

Dátum: 11. októbra 2019
Miesto: Malacky
Ak chcete zažiť zábavný a strašidelný víkend, príďte do kaštieľa v Malackách, kde na vás presne to čaká. Sú tu pre vás pripravené prehliadky plné napätia a strachu, ktoré sú však vhodné i pre mladších návštevníkov. Lístky na jednotlivé prehliadky môžete zakúpiť tu.

Potulky po bratislavských vínnych pivniciach 2019

Dátum: 11. – 12. októbra 2019
Miesto:  Devín, Nové Mesto, Rača, Vajnory
Ide o druhý ročník tohto podujatia, na ktorom sa zúčastní takmer 30 vinárov z mestských častí Bratislavy. Pri podujatí budete mať príležitosť spoznať vinohradníkov a okrem toho sa zúčastniť aj degustácie bratislavských vín. Pokiaľ vás zaujíma víno a vinárstvo, nenechajte si toto podujatie ujsť. Vinohradníci vám určite porozprávajú veľa zo svojho života, o namáhavej práci pri výrobe vína a mnoho inom.

Potulky po bratislavských vínnych pivniciach 2019 - 2. ročník

Divadelné predstavenie A je tu zas

Dátum: 18. októbra 2019
Miesto: Žilina
Toto predstavenie nešlo nezakomponovať do nášho rebríčka, keďže my sami sme ho už mali príležitosť vidieť a nebojím sa povedať, že ide o jednu z najvydarenejších hier, ktorú Mestské divadlo Žilina ponúka svojim divákom.
Aby sme vám neprezradili niečo kľúčové z deja, prikladám vám odkaz priamo na stránku divadla, kde si môžete prečítať stručný popis, ktorý vás určite naladí na to, ísť si ju pozrieť. A pokiaľ vám nevyhovuje dátum, určite sledujte stránku divadla, pretože to nie je jediný dátum, kedy predstavenie hrajú.

Bojnický festival poctivých vín 2019

Dátum: 19. októbra 2019
Miesto: Bojnice
Síce sme tu už mali jedno podujatie spojené s vinárstvom, no predsa tu máme ešte jedno. Na tomto festivale ide o spojenie degustácie vína s príbehmi talentovaných ľudí, ktorí tieto vína vyrábajú. Doplnená bude o nádherné prostredie mesta Bojnice.

Víno, Sklo, Alkohol, Čaše Vína, Nápoj, Poháre Na Víno

Slovenské mitrovanie Veľké Teriakovce 2019

Dátum: 26. októbra 2019
Miesto: Veľké Teriakovce
Toto podujatie je ukončením pastierskej sezóny 2019 spojené s ukážkami práce na salaši, výstavou ovečiek, ochutnávkou výrobkov z ovčieho mlieka atď. Sprevádzať návštevníkov tu bude aj bohatý kultúrny program.

Ovce, Hrádza, Waddenzee, Friesland, Lúka, Tráva, Vlna