Čo nás čaká – podujatia november 2019

Čo nás čaká – podujatia november 2019

1. novembra 2019 0 By Mia

Drahí čítatelia! Opäť sa vám prihováram ja Mia, aby som vám poskytla výber podujatí na mesiac november. Ako vždy, nájdete tu niečo z každého súdka a ja pevne verím, že vás aspoň niečo z výberu našej redakcie osloví a vy sa rozhodnete zúčastniť tohto nami vybraného podujatia. No a teraz bez dlhších úvodných rečí sa poďme na to spolu pozrieť.

Predvianočná nočná mora

Dátum: 1. – 2. 11. 2019
Miesto konania: hrad Červený kameň
Toto podujatie je originálna divadelná adaptácia jedného z najobľúbenejších príbehov z dielne Tima Burtona. Pôjde o scénickú prehliadku, počas ktorej vám na hrade porozprávajú príbeh o ukradnutých Vianociach. Na týchto prehliadkach nebude chýbať napätie ale ani humor.
Vstupy na prehliadky sa budú konať od 10:00 do 18:00 každú celú hodinu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt červený kameň

Novozámocký klobásový festival 2019

Dátum: 8. – 9. 11. 2019
Miesto konania: Nové Zámky – hlavné námestie
Toto podujatie prebieha počas dvoch dní. V piatok prebehnú vystúpenia rôznych tanečných a speváckych súborov a zároveň aj súťaž vo vyrezávaní tekvíc. V sobotu prebehne súťaž vo výrobe klobás, ktorá začína o 7:00 registráciou súťažiacich.

Súťaž vo varení kapustnice Vrakuňa 2019 – V. ročník

Dátum: 9. 11. 2019
Miesto konania: Bratislava – Vrakuňa
Súťaž vo varení kapustnica sa ukutoční v areáli ZŠ Rajčianska. Začína sa súťažiť o 8:00 a vyhodnotenie súťaže bude o 12:00. K súťaži je zabezpečený taktiež bohatý sprievodný program.

Súťaž vo varení kapustnice Vrakuňa 2019 - V. ročník

Páračky Nižná 2019

Dátum: 14. 11. 2019
Miesto konania: Nižná
Ak patríte k priaznivcom tradícií a zvykov našich predkov, toto podujatie je niečo pre vás! Obec Nižná vás srdečne pozýva do priestorov Rotundy na páračky. Začína sa o 17:00.

Nočné prehliadky Aponiovskej knižnice v Oponickom kaštieli

Dátum: 22. – 23. 11. 2019
Miesto konania: Oponice
Aponiovská knižnica v oponickom kaštieli ponúkne v novembri nočné prehliadky obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre. Netradičná prehliadka priblíži život a osudy obyvateľov kaštieľa, ktorí vybudovali zbierku vzácnych diel. V spolupráci s historickým hotelom Chateau Appony si v netypickej atmosfére môžete užiť knižnicu, ktorá v súčasnosti obsahuje tisíce titulov a zväzkov písaných v dvanástich jazykoch. Nevšedné prehliadky sa budú konať 22. a 23. novembra medzi šiestou a deviatou hodinou večer. (zdroj: http://slovakia.travel/nocne-prehliadky-apponyiovskej-kniznice-v-oponickom-kastieli)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt oponický kaštiel

Katarínska zábava a Ochutnávka mladých vín Dudince 2019

Dátum: 25. 11. 2019
Miesto konania: Dudince
Ako každý rok, tak aj tento rok sa na Slovensku uskutoční veľa katarínskych zábav a plesov. Jeden z nich napríklad aj v Dudinciach. Nepôjde však len o obyčajnú katarínsku zábavu, no táto bude spojená aj s ochutnávkou mladých vín. Preto ak máte radi zábavy a dobré víno, neváhajte! Toto podujatie je presne to pravé pre vás.

Okuliare, Opekania, Zdravie, Alkohol, Toast, Ľudia

Tak a sme na konci výberu pre tento mesiac. Samozrejme, je tu toho oveľa viac. Tu na tejto stránke sa môžete pozrieť na zoznam veľkého množstva podujatí na mesiac november. Okrem toho vám stránka poskytuje podujatia roztriedené do kategórií, čiže môžete vyberať priamo z toho, čo vás najviac zaujíma a láka.

A pokiaľ ste aj vy organizátorom nejakého zaujímavého podujatia, o ktorom sa oplatí napísať, neváhajte a kontaktujte nás na e-mailovej adrese info@tripytipy.sk.