Čo nás čaká #4 – tipy na podujatia leto 2019

Čo nás čaká #4 – tipy na podujatia leto 2019

3. augusta 2019 0 By Mia

Ahojte vášniví cestovatelia! Aj napriek tomu, že leto a letné prázdniny sú už v polovici, podujatia sú rozbehnuté v plnom prúde. A preto sa vám opäť prihovárame my z TripyTipy s programom na nadchádzajúci týždeň 5.8. – 11.8.2019. Tak sa poďme spolu pozrieť na to, čo si pre nás organizátori pripravili na v úvode augusta.


6.8.2019

XXIII. Letný jarmok Vranov 2019

V lokalite: Vranov nad Topľou, Prešovský kraj

Pre obdobie leta sú typické jarmoky a ani v auguste tomu nie je inak. 6.8. – 7.8.2019, teda v dňoch utorok – stresa, sa vo Vranove nad Topľou uskutoční jeden z nich. Bohužiaľ´, bližšie informácie k tomuto jarmoku sa nám nepodarilo nájsť, no pokiaľ ste z tejto oblasti a nemáte plány na tieto dni, tak sa určite príďte pozrieť na vlastné oči.7.8.2019

Zdroj: https://trip.slovakia.travel/

Modrotlač – vzácne dedičstvo našich predkov (workshop)

V lokalite: Rajecké Teplice, Žilinský kraj, 16:00

Aj v Rajci kedysi žili a tvorili modrotlačiari. Pokiaľ by ste si chceli toto remeslo vyskúšať, môžete. Práve pre vás je tento workshop pod vedením Petra Trnku. Tento workshop sa bude konať v komunitnom centre „Domček“ v Rajeckých Tepliciach. Je potrebné sa vopred nahlásiť na tomto čísle – 0903 566 846 alebo na tejto e-mailovej adrese ozkultura@nextra.sk. Poplatok za workshop je 7 €, v prípade seniorov alebo študentov je cena polovičná.

 8.8.2019

Zdroj: https://trip.slovakia.travel/

Cigánski Diabli na Bratislavskom hrade

lokalite: Bratislava, Bratislavský kraj, 20:00

Na nádvorí Bratislavského hradu sa vám v plnej paráde predvedú Cigánski Diabli. Toto podujatie je spojené s krstom ich nového CD, ktorého krstným ocom je pán Milan Lasica, špeciálny hosť večera. Na koncerte si budete môcť vypočuť známe hity ale aj úplne nové skladby z najnovšieho CD. Vstupenky na tento koncert môžete zakúpiť tu. Predávajú sa rýchlo, takže ak sa vám toto podujatie pozdáva, neváhajte!

 Zdroj: https://trip.slovakia.travel/

9.8.2019

Hudba v záhrade

V lokalite: Martin, Žilinský kraj, 20:00

Pokiaľ ste milovníkom hudby, či už klasickej alebo aj tej populárnej, toto podujatie je to pravé pre vás a vaše uši si určite prídu na svoje. V priestoroch Turčianskej galérie v Martine sa uskutoční toto skvelé podujatie, na ktorom vám členovia brnenskej filharmónie predvedú svoje umenie. Tešiť sa môžete na klasickú hudbu od veľkých mien, ako sú napríklad Mozart, Beethoven či Dvořák a mnoho ďalších. Zástupcami za populárnu hudbu budú napríklad The Beatles alebo Metallica a ďalšie. Podrobný program vám prikladáme na obrázku.

 10.8.2019

Víno pod hviezdami 2019

V lokalite: Pezinok, Bratislavský kraj, 15:00 – 11.8.2019 02:00
V Pezinských vinohradoch zažijete úžasnú atmosféru padajúcich hviezd v doprovode skvelého lokálneho vína a grilovaných dobrôt, alebo aj kávy či čokolády, gulášu, syrov od miestnej farmy atď. Atmosféru doladí živá ale aj reprodukovaná hudba. Organizátori poskytujú aj hvezdársky ďalekohľad, no odporúčajú vám priniesť deku. Kde inde ako tu si dokonale vychutnáte toto nadchádzajúce nebeské divadlo? Lístky na podujatie môžete zohnať tu.


Čučoriedkový deň Telgárt 2019 – 7. ročník

V lokalite: Telgárt, Banskobystrický kraj

Na tomto podujatí si môžete zasúťažiť v pečení čučoriedkových pochúťok a okrem toho tu na vás čaká aj kultúrny program v kultúrnom dome Telgárt. Tešiť sa môžete na obrovskú dávku chutných čučoriedok, ktorých nebudete mať nikdy dosť. A ak sa aj vy chcete zapojiť a ukázať svoje kulinárske umenie tak sa môžete ozvať na e-mailovej adrese cucoriedkovyden@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0907 365 419.11.8.2019

Deň kysuckých tradícií 2019 Oščadnica – Veľká Rača

V lokalite: Oščadnica – Veľká Rača, Žilinský kraj, 11:00

Niečo z tradičného súdka tu pre vás máme samozrejme aj v dnešnom článku. Na tomto podujatí si môžete pozrieť prehliadku ľudovej tvorby pod holým nebom v krásnej prírode Veľkej Rače. Budete si môcť pozrieť ukážky kováčstva, rezbárstva, drotárstva, hrnčiarstva a ďalších, môžete sa započúvať do krásnej folklórnej hudby a čakajú na vás tradičné kysucké jedlá ako polesníky, bryndzové halušky a mnohé ďalšie. Všetci ste srdečne vítaní!A to by bolo od nás opäť všetko. Dúfame, že ste si vybrali niečo z „našej“ ponuky aj napriek tomu, že tento týždeň sa nám toho pre vás nepodarilo nájsť toľko ako predchádzajúce týždne. Stále je tu však mnoho zaujímavých podujatí, ktoré sa oplatia navštíviť, a to najmä ak máte na výber buď sedieť doma a nudiť sa alebo sa vydať na výlet s rodinou alebo s priateľmi a spoznať nové miesta Slovenska!

A pokiaľ aj vy organizujete alebo viete o nejakom podujatí, na ktoré by sme v ďalších týždňoch nemali zabudnúť, neváhajte nás kontaktovať na našej e-mailovej adrese info@tripytipy.sk alebo cez kontaktný formulár.