Čo nás čaká #1 – tipy na podujatia leto 2019

Čo nás čaká #1 – tipy na podujatia leto 2019

14. júla 2019 0 By Mia

Čaute cestovatelia! Leto je v plnom prúde a spolu s ním aj množstvo zaujímavých akcií pre malých, mladých i starších, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Pre tých, ktorí nechcú tráviť leto doma prinášame nový formát článkov, ktorým je Čo nás čaká – tipy na podujatia leto 2019. V týchto článkoch vám prinesieme informácie o nadchádzajúcich udalostiach na Slovensku, prípadne v susedných krajinách. Tak sa spolu poďme na to pozrieť! Čo nás čaká od 15.7. do 21.7.2019?

15.7.2019

Predstavenie Romeo a Júlia – Letné Shakespearovské slávnosti 2019

V lokalite: Bratislava, Bratislavský kraj, 20:30

Na úvod tu máme niečo pre milovníkov divadla. V rámci Letných Shakespearovských slávností sa 15.7.2019 odohrá najväčšia ľúbostná tragédia všetkých čias – Romeo a Júlia. Toto predstavenie sa hrá na nádvorí Bratislavského hradu. Všetky dôležité informácie k tejto udalosti ako aj k Letným Shakespearovským slávnostiam ako takým nájdete tu. Pre kúpu lístkov na toto konkrétne predstavenie kliknite tu.

Pokiaľ vám nevyhovuje dátum, nezúfajte! Toto nie je jediný deň, kedy ho môžete vidieť. Predstavenie je hrané každý deň od 5.7.2019 do 17.7.2019.


Letná tvorivá dielňa pre deti: Da Vinci

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt da vinci flying machine

V lokalite: Žilina, Žilinský kraj, 14:00

Ako už z názvu udalosti vyplýva, je určená pre deti. Vaše ratolesti tu dostanú možnosť zahrať sa na

malých vynálezcov a konštruktérov a pokúsia sa vymodelovať lietajúci stroj pripomínajúci netopiera z dielne majstra Leonarda. Toto podujatie sa koná v Žiline v Rosenfeldovom paláci. Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezerváciu na tomto e-maily: info@rosenfeldovpalac.sk. Viac informácií o tomto podujatí môžete nájsť tu.16.7.2019

Peter Lipa „fičúring“ Milan Lasica

V lokalite: Bratislava, Bratislavský kraj, 19:00

16.7.2019 sa odohrá tento koncert dvoch pánov, ktorí si majú stále čo povedať. Toto predstavenie je prístupné pre divákov, ktorí sú starší ako 15 rokov a uskutoční sa v Štúdiu L + S. Keďže po začiatku predstavenia už nie je možný vstup do hľadiska, buďte presní! Udalosť je veľmi vyhľadávaná, a preto už ostávajú posledné voľné miesta. Neváhajte a vyberte si vaše miesto v hľadisku tu.

 


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dream theatre

Koncert Dream Theater

V lokalite: Bratislava, Bratislavský kraj, 18:00

Máme tu aj niečo pre milovníkov rockovej hudby. V utorok u nás vystúpi legenda progresívneho rocku, kapela Dream Theater. Koncert sa uskutoční v bratislavskej AXA aréne NTC. Vstupenky na toto podujatie samozrejme nie sú najlacnejšie, no ja osobne si myslím, že na kapelu týchto rozmerov je cena viac než prijateľná. Ďalšie informácie o koncerte, o cenách lístkov ako aj možnosť kúpiť lístky nájdete tu.17.7.2019

Koncert Bon Jovi vo Viedni

V lokalite: Viedeň, Rakúsko, 18:50

Aj všetkým dobre známa kapela Bon Jovi zavíta do našich končín. Síce nie priamo na Slovensko, no do susedného Rakúska. Koncert odohrá 17.7.2019 vo Viedni na Ernst Happel štadióne. Pokiaľ je pre vás tento deň nevyhovujúci, Bon Jovi odohrá v Rakúsku ešte jeden koncert, a to 19.7.2019 v meste Klagenfurt na Wörthersee štadióne. Lístky na koncert môžete kúpiť tu. Pokiaľ sa nemáte ako dopraviť do Viedne, tu je možnosť dopravy z Bratislavy za dobrú cenu.


Na fašírky mi nesiahaj

V lokalite: Bratislava, Bratislavský kraj, 19:00

Hra inšpirovaná textami Jevgenija Griškovca, ruského dramatika a herca, to je predstavenie Na fašírky mi nesiahaj. Predstavenie sa odohrá v Štúdiu L + S a účinkujú v ňom Milan Lasica a Milan Kňažko. Predstavenie trvá približne 2 hodine vrátane prestávky. Lístky na predstavenie nájdete tu.18.7.2019

Spišský trh

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt spišská nová ves

V lokalite: Spišská Nová Ves, Košický kraj

Samozrejme súčasťou leta nie sú len koncerty, festivaly či divadlá. Neoddeliteľnou časťou leta sú aj trhy a jarmoky po celom Slovensku. Jeden takýto trh sa koná v dňoch 18.7. – 21.7.2019 aj v Spišskej Novej Vsi. Čaká tam na vás množstvo stánkov, v ktorých si určite niečo vyberiete. A keď už tu budete, môžete využiť túto príležitosť a spoznať lepšie Spišskú Novú Ves.

 


Lenka Filipová na HRADE

V lokalite: Oravský Podzámok, Žilinský kraj

Príjemným spojení hudobného umenia s kúskom histórie v podobe Oravského hradu je koncert českej gitaristky, speváčky a skladateľky Lenky Filipovej. Koncert sa uskutoční na nádvorí Oravského hradu dňa 18.7.2019 a okrem toho aj dňa 19.7.2019 na historickom nádvorí Spišského hradu. Koncerty sú kapacitne limitované a lístky na ne je možné zohnať tu. Bohužiaľ sú lístky už vypredané, no pokiaľ budete sledovať stránku je možné, že sa nejaké lístky uvoľnia, pokiaľ si niekto nevyzdvihne svoju rezerváciu.19.7.2019

Halušky FEST Turecká 2019

V lokalite: Turecká, Banskobystrický kraj

Tak a máme tu aj niečo pre milovníkov dobrého jedla. V dňoch 19.7. – 20.7.2019 sa v Tureckej koná už 25. ročník majstrovstiev Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzových halušiek. S týmto podujatím je okrem jedla spojená aj prehliadka ľudových remesiel spojená s predajom tradičných výrobkov a nezabudnuteľný kultúrny zážitok. Vstup na podujatie je voľný.


Strekovský festival vína 2019

V lokalite: Strekov, Banskobystrický kraj

V Banskobystrickom kraji sa ešte chvíľku zdržíme. V tých istých dňoch ako sa koná Halušky FEST Turecká, sa koná aj Strekovský festival vína. Ide už o 12. ročník tohto festivalu. Strekovský festival vína ukáže návštevníkom tradičné remeslá a miestne zvyky. Hostia sa môžu bližšie zoznámiť s prácou vinárov a okrem toho aj ochutnať vína z rôznych vinárskych oblastí.20.7.2019

Historická žatva Lubina 2019

V lokalite: Lubina – Kopcové, Trenčiansky kraj, 10:00

Toto podujatie je opäť niečo pre tých, ktorí majú radi to tradičné slovenské. Môžete sa tešiť na ukážky spracovania obilia na rôznych historických strojoch. Okrem toho sa môžete skvele zabaviť pri ľudovej hudbe alebo si vyskúšať jazdu na konskom záprahu. Nebude chýbať ani občerstvenie v kopaničiarskom štýle.


Nočné prehliadky na hrade Strečno

V lokalite: Strečno, Žilinský kraj, 21:00, 22:00, 23:00

Tí ktorí majú radi hrady a neboja sa tmy si určite prídu na svoje pri nočnej prehliadke hradu Strečno. Vstupy budú o 21:00, 22:00 a 23:00. Čaká na vás aj rozprávka „Srdce draka alebo ako sa Ďuro kráľom stal“. Kvôli neskorému času sa neodporúča vstup deťom mladším ako 8 rokov.  A samozrejme si nezabudnite pribaliť do tašky baterku. Lístky na prehliadku môžete kúpiť tu. Pokiaľ vám nevyhovuje tento termín, akcia prebehne taktiež 24.8.2019.21.7.2019

Slávnosti kultúry Lemkov – Rusínov 2019 Červený Kláštor

V lokalite: Červený kláštor – Smerdžonka, Prešovský kraj, 12:00

Tieto slávnosti sú o zvykoch, hudbe a regionálnej gastronómii. Konajú sa v areáli kúpeľov Červený kláštor. Čakajú tu na vás folklórne súbory so svojimi vystúpeniami, taktiež hudobné skupiny a špeciálni hostia. O zábavu sa postará Marián Čekovský spolu s kapelou a Drišľak. Bližšie informácie týkajúce sa programu a taktiež ceny vstupného môžete nájsť vo facebookovej udalosti tohto podujatia tu.A to by bolo z tipov na tento týždeň všetko. Samozrejme, podujatí je počas týždňa viac, no my sme pre vás vybrali niečo z každej oblasti. Nájde sa tu niečo pre deti i pre dospelých, pre milovníkov hudby či divadla, pre tých čo majú radi dobré jedlo alebo víno. Preto dúfame, že si vyberiete niektoré z podujatí, ktoré sme vám predstavili a nebudete sedieť doma.

A pokiaľ aj vy organizujete nejaké podujatie alebo viete o podujatí vo vašom okolí, ktoré by sme mali predstavili našim čitateľom, neváhajte nás kontaktovať na našej e-mailovej adrese info@tripytipy.sk alebo cez kontaktný formulár.