Banská Bystrica – kde ísť na obed a chutný dezert?

Zdravím všetkých čitateľov nášho webu a dnes špeciálne posielam pozdrav aj pre všetkých milovníkov dobrého jedla!

A prečo spomínam jedlo? Hneď vám to prezradím. Dnes som si pre vás pripravila článok zameraný hlavne na hodnotenie reštaurácie Tiffany Favorite Food a SpezaX Caffee, ktoré som minulý rok počas jarných prázdnin navštívila.

Jarné prázdniny. Týždeň, ktorý má byť skôr plný oddychu a relaxu od školy častokrát vyzerá skôr tak, že dobiehame všetko zameškané a robíme milión domácich úloh, ktoré si pre nás učitelia pripravili, aby sme sa náhodou počas voľna nenudili…no nemám pravdu? Aspoň tak to bolo minulý rok u mňa. Celý týždeň som bola zavretá doma v izbe pri počítači a písala stredoškolskú odbornú činnosť. Páni. Prázdniny aké som si vždy“predstavovala“. V stredu sme si však s kamarátkami povedali. ,,A dosť! Už nás nebaví posedávať doma, prázdniny sú predsa aj na to, aby sme spolu niekde skočili na výlet.“

A tak naše prsty na mape ukázali priamo na stred – na metropolu stredného Slovenska – Banskú Bystricu.

V Banskej Bystrici som bola už dvakrát, no musím sa priznať, že vždy som bola len na hlavnom námestí – Námestie SNP. Žiaľ, ešte som nemala možnosť dôkladne preskúmať okolie tohto prekrásneho mesta, ktoré leží v srdci Slovenska. Avšak, beriem to pozitívne. Aspoň mám dôvod sa sem ešte vrátiť a spraviť si ďalší výlet v Banskej Bystrici 🙂

Neviem ako vy, ale ja MILUJEM jedlo. S kamarátkami máme už pár rokov tradíciu, že vždy predtým ako sa vyberieme na výlet do určitého mesta, na internete si vyhľadáme tie najlepšie reštaurácie, kaviarne a cukrárne, kde jednoducho musí každý turista zájsť. Na odporúčanie mojej spolužiačky sme sa rozhodli vyskúšať na vlastnej koži ponuku jedinečného SpezaX Caffee.

Asi sa viacerí pýtate, čím je SpezaX Caffee tak výnimočné…Prvou odpoveďou musí byť jednoznačne netradičné vnútro a posedenie!

V každej kaviarni sú vo vnútri miesta na sedenie v podobe sedačiek, rôznych pohodlných pohoviek a stoličiek, čo nesmie chýbať ani tejto kaviarni, no čím je SpezaX Caffee originálne je, že niektorí z vás si môžu vychutnať svoju kávu, či limonádu v trošku netradičnej polohe – na hojdačke! Musím sa priznať, že som sa bála, či by káva neskončila skôr na mojom tričku ako v žalúdku a tak som zvolila skôr tradičný spôsob sedenia. Kamoške to zjavne nevadilo a tak sa z jednoduchej návštevy kaviarne stal pre nás zážitok.

Spôsob sedenia však nie je jediná vec, ktorá odlišuje túto kaviareň od ostatných. Je ňou aj veľmi pestrý výber z osviežujúcich limonád a noviniek na Slovensku v podobe Choco Kebabu a Selfieccina.

Práve lahôdka alebo skôr čokoládovo-kalorická bomba s názvom Choco Kebab láka stovky turistov. Choco Kebab je pripravený z pravej talianskej čokolády a čerstvého ovocia. Povedzte mi, čo môže byť ešte lepšia kombinácia? No a ak chcete vyskúšať aj kávu s vlastným designom, nezabudnite si objednať selfieccino, vďaka ktorému váš nápoj nebude vyzerať rovnako ako všetky ostatné!

Na záver by som chcela pridať svoje hodnotenie a zhrnúť všetko čo sa mi na SpezaX Caffee páčilo.

 • počas letnej sezóny možnosť sedenia na terase
 • rozdelenie kaviarne na fajčiarsku a nefajčiarsku zónu
 • príjemné prostredie
 • zaujímavé sedenie v podobe hojdačiek
 • netradičná ponuka – novinka Choco Kebab, káva s vlastným designom Selfieccino
 • milí personál

SpezaX Caffee teda odomňa dostáva plný počet hviezdičiek, pretože si naozaj neviem spomenúť na nič, čo by mi moju návštevu znepríjemnilo.

Ďalšou reštauráciou, kde sme sa rozhodli naplniť naše hladné žalúdky bola reštaurácia Tiffany Favorite Food na ktorú sme natrafili úplnou náhodou.

Tiffany Favorite Food je moderný a štýlový podnik v ktorom sa budete cítiť ako v pravom americkom fast – foode. Hneď po príchode sme boli unesené priestorom a spôsobom akým bol tento fast-food zariadený. S babami sme si dali burger menu, ktorý zahŕňal burger, prílohu, omáčku a nápoj za neuveriteľných 5,40€! Burger síce nebol veľmi veľký, ale aj tak sme si po dojedení mysleli, že sa odtiaľ budeme kotúľať 😀 Z príloh si môžete vybrať zeleninový šalát, či pečené zemiaky a odporúčam vám barbecue omáčku, ktorá výborne dopĺňala chuť burgeru. Myslím si, že pre každého študenta s nízkym rozpočtom je Tiffany Favorite Food perfektná voľba a sama sa sem určite s radosťou vrátim. Predsalen, ešte som nevyskúšala tie cuketové placky a grilované rebierka, ktoré majú v ponuke haha 🙂

Opäť na záver hodnotím Tiffany Favorite Food, no tentokrát s 4 hviezdičkami z 5.

pozitíva:

 • moderné a štýlové prostredie, výborné pre posedenie s partiou kamarátov
 • široký výber jedál (sladké, slané palacinky, šaláty, cuketové placky, burgre, rebierka…)
 • výber z výhodného burger menu, rezeň menu
 • prijateľné ceny

negatíva:

 • zle situované, chvíľu nám trvalo kým sme prišli na to, kde presne sa podnik nachádza – museli sme prechádzať cez inú reštauráciu

A ak hľadáte zaujímavé reštaurácie v iných slovenských mestách, môžete tak urobiť tu.

One Comment

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.