Ako si spestriť výlet – magnet fishing

Ahojte cestovatelia! Dnes sa vám prihováram s trochu neobvyklým článkom, pretože vám nejdem poradiť kam na výlet, ale ako si hocijaký výlet, na ktorý sa vyberiete, môžete trošku spestriť a ozvláštniť.

Čo je magnet fishing?

Možno ste už o aktivite zvanej magnet fishing počuli a možno nie. Pre tých, čo toto slovné spojenie počujú prvý krát ponúkam krátke vysvetlenie. Magnet fishing je lovenie magnetom vo vode. Jednoducho si pripojíte magnet na lano a hodíte ho do vody. Hocikedy, hocikde. Preto ak sa niekedy vyberiete na výlet a viete, že na blízku je rieka, priehrada či jazero, magnety sa vám budú hodiť. Zažijete veľa zábavy a zároveň môžete natrafiť na rôzne poklady, ktoré vo vode ležia už desiatky rokov.

Jediné čo potrebuješ na magnet fishing je magnet, lano, ochranné rukavice a prípadne aj kužeľ, ktorý chráni magnet pred zaseknutím o prekážku vo vode. My sme pri magnet fishingu použili pomôcky zo stránky https://silnemagnety.sk/obojstranný magnet s nosnosťou 310 kg, magnet s nosnosťou 290 kg, 30 m dlhé lano a ochranný kužeľ.

Náš lov

Keďže sme si pred lovom prečítali mnoho článkov o úlovkoch iných lovcov, boli sme pripravení nájsť poklad. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Pod vodou sa neukrýval žiaden trezor ani nič podobné. Avšak radosť z každej maličkosti, ktorú sme našli ako aj zábava, ktorú sme pri love zažili nám to vynahradila.

Preto ani vy nezúfajte. Ak sa rozhodnete pre magnet fishing, pravdepodobne dopadnete podobne ako my, no určite sa zabavíte. Určite sa to oplatí aspoň vyskúšať a pre nás prvý lov rozhodne nebol posledný! A možno sa na vás šťastie usmeje o niečo viac …

V galérií nižšie môžete nájsť fotografie našich úlovkov. Našli sme malé i väčšie kúsky kovu, dve viečka zo sklenených fliaš, staré batérie, drôtik, tesársku skobu a hlavne veľa háčikov na ryby.

Najzaujímavejšie nálezy

Na záver vám chcem ukázať, čo najzaujímavejšie sa dá nájsť pri magnet fishingu. Takéto nálezy nie sú úplne frekventované, no pokiaľ sa rozhodnete magnet fishingu venovať pravidelne a na rôznych miestach, môžete niečo podobné nájsť aj vy.

Dúfame, že sa vám náš dnešný a o niečo odlišný článok páčil. Veríme, že sa aj vy rozhodnete vyskúšať magnet fishing. Pokiaľ áno, určite nám pošlite svoje úlovky na e-mail info@tripytipy.sk alebo na náš Instagram či Facebook! Vybavenie na magnet fishing nájdete na https://silnemagnety.sk/.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.