Ako cestovať lacno s Junior RailPlus

Ahojte cestovatelia! Síce vám v dnešnom článku neprinášam tip na výlet, no nebude preto o nič menej užitočný. Dokonca si myslím, že veľa ľuďom by mohol pomôcť. Konkrétne tým, ktorí majú menej ako 26 rokov ale nemajú nárok na cestovanie zadarmo.

Do tejto kategórie momentálne patrím aj ja a celý TripTím, keďže sme práve úspešne dokončili strednú školu a vysokoškolákmi sa staneme až v septembri. Samozrejme chceme cez leto veľa cestovať a prinášať vám články z našich výletov. Zisťovali sme si preto, aké máme možnosti, aby sme naše náklady na cestovanie znížili na minimum.

Karta Junior RailPlus

Nebolo treba ani tak dlho pátrať a na stránke ZSSK sa mi podarilo objaviť kartu Junior RailPlus. Túto kartu si môže vybaviť každý kto je mladší ako 26 rokov a na pokladni sa preukáže preukazom totožnosti a prinesie si aj fotografiu s rozmermi 2 x 3 cm.

Karta vyzerá podobne ako tá, ktorou sa preukazuje na vlaky zadarmo, nachádza sa na nej fotografia držiteľa.

Karta Junior RailPlus
Karta Junior RailPlus

Cena a výhody Junior RailPlus

Len 16,50 €! Za túto cenu si držiteľ preukazu Junior RailPlus môže uplatňovať mnoho zliav na železničnú dopravu po dobu jedného roka. O akých zľavách konkrétne hovorím? Poďme sa na to bližšie pozrieť!

Vnútroštátna preprava

Čo sa týka vnútroštátnej prepravy, vďaka tejto karte má jej držiteľ zľavu 40% na lístok v 2. vozňovej triede a 25% v 1. vozňovej triede, a to platí aj vo vlakoch EuroCity (EC) a SuperCity (SC). Zvýhodnené cestovné je aj vo vlakoch InterCity (IC) a na tratiach Tatranských elektrických železníc a Ozubnicovej železnice je možné uplatniť polovičné jednorazové a zľavnené časové cestovné.

Karta Junior RailPlus

Medzinárodná preprava

Pri medzinárodnej preprave vám tento preukaz poskytne zľavy na lístky do Českej republiky (a to jednosmerné aj spiatočné), zľavy zo zvýhodnených spiatočných lístkov ponuky CityStar do Rakúska, Švajčiarska, Slovinska alebo Chorvátska a zľavu 15% z nezľavneného štandardného medzinárodného cestovanie.

Karta Junior RailPlus

Ďalšie podrobnejšie informácie o zľavách môžete nájsť na stránke ZSSK. Okrem preukazu Junior RailPlus si pre nás cestovateľov chystajú aj letnú ponuku SLOVAK, vďaka ktorej môžem ja aj vy cestovať po Slovensku naozaj výhodne.

Dúfam, že podobne ako ja, aj vy využijete túto kartu a podporíte počas leta cestovný ruch na našom krásnom Slovensku no zároveň znížite svoje náklady za dopravu na minimum. A ak vás nenapadá kam by ste sa v lete mohli vybrať na výlet, náš blog je plný nápadov!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.